Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Ypsomed i Dexcom współpracują w celu stworzenia systemu zamkniętej pętli

źródło: oprac. własne, dodano: 8 maja 2020 r.

Grupa Ypsomed - wiodący na świecie koncern opracowujący i produkujący systemy do wstrzykiwania i systemy infuzyjne do samodzielnego podawania leków oraz DEXCOM - znany na świecie producent systemów ciągłego monitorowania glukozy ogłosili współpracę w zakresie rozwoju hybrydowego systemu zamkniętej pętli. Partnerstwo tych dwóch firm jest ważnym kamieniem milowym w dalszym rozwoju zindywidualizowanej terapii cukrzycy. W pierwszym etapie dane ciągłego monitoringu glikemii Dexcom zostaną zintegrowane z aplikacją mylife firmy Ypsomed.

Partnerstwo między Ypsomed i Dexcom oznacza pełną integrację wartości glukozy z czujników Dexcom G6 z rozwiązaniem do zarządzania terapią Ypsomed. W rezultacie użytkownicy Dexcom CGM i pompy insulinowej mylife YpsoPump® będą mieli wszystkie dane dotyczące terapii w aplikacji mylife na swoim smartfonie.

Dane w aplikacji mylife

Co pięć minut nadajnik CGM będzie wysyłać bieżące wartości glukozy do aplikacji mylife, gdzie będzie wyświetlany aktualny odczyt glukozy i wykres trendów. Ponadto aplikacja mylife ostrzega użytkowników, gdy wartości glukozy są zbyt wysokie lub zbyt niskie. Konfiguracja i ustawienia czujnika będą dostępne bezpośrednio w aplikacji mylife.

"To partnerstwo stanowi ważny kamień milowy w ulepszaniu terapii cukrzycy i dodatkowo wzmacnia naszą ofertę produktów. Jesteśmy pod wrażeniem jakości i poświęcenia Dexcom i cieszymy się ze współpracy z liderem rynku w systemach ciągłego monitoringu glikemii, aby zapewnić lepsze wyniki dla osób z cukrzycą", komentuje Simon Michel, CEO Ypsomed, na temat partnerstwa.

Użytkownicy będą mogli wysyłać swoje dane z ciągłego monitoringu gliukemii i pompy insulinowej bezprzewodowo z aplikacji mylife do chmury mylife Cloud i udostępniać je lekarzowi lub opiekunom. Oczekuje się, że integracja produktu będzie dostępna na przełomie 2020 i 2021 roku. W Europie dzięki wygodnej i bezpłatnej aktualizacji aplikacji mylife bez konieczności wymiany obecnej pompy insulinowej.

Integracja z Dexcom G6 i Dexcom G7

"Jesteśmy podekscytowani tą współpracą z Ypsomed ze względu na ich silną obecność w Europie, duże doświadczenie w branży i konkurencyjną cenę pompy, która zapewnia wyjątkowe funkcje i funkcjonalność" powiedział Rick Doubleday, EVP i dyrektor handlowy w Dexcom. "Z niecierpliwością oczekujemy, że Ypsomed będzie współpracował zarówno z naszym obecnym systemem G6 i algorytmem TypeZero, jak i ostatecznie z naszą nową generacją Dexcom G7 CGM".

Integracja danych z ciągłego monitoringu glikemii Dexcom jest znaczącym krokiem naprzód w programie mylife Loop firmy Ypsomed. Celem tego programu jest modułowy, a zatem konfigurowalny system terapii cukrzycy z pompą insulinową, którą można całkowicie kontrolować za pomocą smartfona oraz przyszłą opcję dodania hybrydowej pętli zamkniętej zasilanej algorytmem Dexcom TypeZero. Współpraca ze smartfonem umożliwia aktualizację funkcji bez konieczności wymiany pompy insulinowej.

Pompa w super cenie!

Przypominamy, że jeszcze tylko przez kilka dni, do 17 maja 2020 roku, trwa specjalna promocja na pompę insulinową mylife YpsoPump. Osoby powyżej 26 roku życia, którym nie przysługuje prawo do refundacji pompy insulinowej oraz kobiety, które w ciąży używały wypożyczonej pompy oraz chcą kontynuować terapię, a nie przysługuje im prawo do refundacji pompy insulinowe mogą otrzymać specjalną cenę 3.999 zł brutto za nową pompę insulinową. O szczegółach akcji piszemy tutaj (kliknij).

Ypsomed i Dexcom współpracują w celu stworzenia systemu zamkniętej pętli

Artykuł powstał na podstawie:
https://www.ypsomed.com/en/media/details/ypsomed-and-dexcom-enter-into-partnership-to-drive-closed-loop-system.html


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~dr malwis  IP: 89.79.234.xxx(2020-05-11 13:11:03)
To że pracują nad stworzeniem pętli to ja słyszą od 30 lat. Ale wiecie kiedy ją stworzą na prawdę. Dopiero wtedy gdy się zorientują, że ludzie wychodzą z cukrzycy przy użyciu innych prostych i tanich a co najważniejsze skutecznych sposobów takich jak np. głodówka albo odbudowa komórek macierzystych beta trzustki.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Ypsomed i Dexcom współpracują w celu stworzenia systemu zamkniętej pętli
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line