Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Dłuższe życie z cukrzycą

Jak odżywiać się właściwie przy cukrzycy typu 2

źródło: oprac. własne, dodano: 22 kwietnia 2020 r., aktualizacja: 9 czerwca 2020 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

W ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" przedstawiamy cykl filmów poświęconych zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej dla osób z cukrzycą typu 2. Zapraszamy na trzeci film z serii, w którym Angelina Ziembińska opowie jak odżywiać się właściwie przy cukrzycy typu 2. Dowiecie się co powinno znaleźć się na talerzu diabetyka i jakie należy stosować zasady na co dzień.

Angelina zwraca uwagę na to, co powinno znaleźć się w diecie osoby chorej na cukrzycę. Sugeruje korzystanie z metody "zdrowego talerza", gdzie połowę talerz powinny stanowić warzywa, jedną czwartą węglowodany złożone, a pozostałą część dobrej jakości białko pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Posiłki powinny być regularne, aby organizm nie głodował. Organizm bardzo lubi jeżeli mamy stałe i regularne pory swoich posiłków, co 2 - 3 godziny mówi Angelina.

Zachęcamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube!

Zobacz film

Angelina Ziembińska

Blogerka diabetologiczna oraz autorka bloga i vloga z przepisami dla diabetyków - Dietolog.pl, na którym można znaleźć smaczne i zdrowe przepisy dla całej rodziny. Sama choruje na cukrzycę typu 1, stąd wiele treści na jej blogu poświęcone jest właśnie temu tematowi. Ukończyła studia podyplomowe "Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych" na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła kurs dla edukatorów diabetologicznych. Na co dzień, razem z mężem Tomkiem, wychowuje trójkę dzieci (8-letnią Milenkę, 2-letniego Tymka i urodzoną w styczniu 2020 Janeczkę). Jej kuchnia oparta jest na świeżych produktach, nieskomplikowanych recepturach i sezonowości. Lubi eksperymentować, mieszać i odkrywać nowe smaki. Jest autorką książki "Cukrzyca na obcasach - Poradnik cukrzycowy dla kobiet" wydanej przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie.

O kampanii

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy z zakresu powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia pacjentów. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na edukację społeczną dotyczącą diabetologii, w ramach kampanii prowadzone są także akcje w obszarze profilaktyki cukrzycy wśród zdrowych osób.

Więcej informacji o kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą" znajdziecie na stronie www.dluzszezyciezcukrzyca.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Dłuższe życie z cukrzycą: Jak odżywiać się właściwie przy cukrzycy typu 2
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line