Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Już w ten weekend Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Cukrzycą w Suchym Lesie

źródło: na podstawie informacji organizatora, dodano: 6 marca 2020 r.

CukierAsyHalowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci z Cukrzycą organizowane przez Polskie Stowarzyszenie dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci nie są wydarzeniem wyłącznie sportowym. Mają jeszcze ważniejsze cele. Zawodnicy zaproszeni z całej Polski spotykają się w ciągu roku między kolejnymi turniejami na treningach, na meczach sparingowych, wreszcie podczas samych Mistrzostw doświadczając ustawicznych wyzwań, jakie stawia im kontrola cukrzycy. Już 7 i 8 marca br. w Suchym Lesie odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Cukrzycą!

Wszystkie te okoliczności są ponawianymi sprawdzianami tego, jak są w stanie sami oraz wraz z rodzicami wg zaleceń medycznych przygotować się do wysiłku fizycznego. Bardzo dobra kontrola własnej cukrzycy wymaga równowagi między podawaną insuliną, dietą oraz właśnie wysiłkiem fizycznym. Intensyfikacja tego ostatniego wymusza także elastyczne panowanie nad pozostałymi filarami terapii cukrzycowej.

Organizując po raz trzeci Halowe Mistrzostwa Polski, chcemy ponownie pokazać cukrzycy czerwoną kartkę - i odesłać ją na trybuny. Chcemy skoncentrować się na piłkarskiej rywalizacji w duchu fair play, opartej na pozytywnych emocjach dzieci - uczestników zawodów. Nie wynik jest tu przecież najważniejszy. Liczy się przede wszystkim radość młodych zawodników z udziału w zawodach - w imieniu Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw, Mikołaj Illukowicz, Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów dzieci z Cukrzycą CukierAsy.

Na zawody przyjadą słodcy zawodnicy z całej Polski, aby doświadczając wielu silnych, pozytywnych emocji wzmocnić swoją determinację do wytrwałego, dobrego kontrolowania cukrzycy, żeby sprawdzić ile już potrafią, a ile jeszcze muszą się nauczyć.

CukierAsy

W czasie Mistrzostw obok Waszych rodziców i trenerów, będą też obecni lekarze diabetolodzy i pielęgniarki diabetologiczne Polskiego Stowarzyszenia dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci, którzy nie tylko będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników, ale także przekażą krótkie wskazówki jak zabezpieczyć się przed niedocukrzeniem i jak dopasowywać dawki insuliny, jak też uniknąć niezamierzonej hiperglikemii.

W celach edukacyjnych zaproszono też znane firmy związane z leczeniem cukrzycy, aby mogły Wam w holu przed salą sportową zademonstrować podstawowe zasady korzystania ze sprzętu oraz przypomnieć reguły postępowania w różnych sytuacjach życiowych, aby to leczenie było skuteczne i bezpieczne.

Głównym organizatorem Turnieju jest Polskie Stowarzyszenie dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci (PSBTCD). Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Junior (rocznik 2008 i młodsi); w przypadku większej ilości zgłoszeń dzieci z roczników 2011 i 2012 planujemy dodatkowy mecz z udziałem najmłodszych oraz Junior Plus (roczniki 2004-2007).

Konferencja szkoleniowa

Polskie Stowarzyszenie dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci oraz Klinika Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapraszają lekarzy opiekujących się dziećmi z cukrzycą oraz nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów sportowych do udziału w konferencji szkoleniowej: Aktywność wysiłkowa i sport u dzieci i młodzieży z cukrzycą.

Konferencja szkoleniowa odbędzie się podczas Halowych Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Dzieci z Cukrzycą w Suchym Lesie k. Poznania w dniu 7 marca 2020 r. o godzinie 10.00. Planowane zakończenie około godziny 13.00. Miejsce konferencji: Suchy Las ul. Szkolna 18 - Sala Multimedialna Parku Wodnego Octopus.

Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem. Zapraszamy na naszego fanpage’a na Facebooku gdzie przeprowadzimy transmisję live z Mistrzostw!

Już w ten weekend Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Cukrzycą w Suchym Lesie


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Już w ten weekend Halowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Cukrzycą w Suchym Lesie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line