Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Czasy kiedy były problem z dostaniem się na rehabilitacje przeszły do lamusa

źródło: Świat Przychodni, dodano: 18 lutego 2020 r.

Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. Z jednej strony to nie powinno być dla nas większym problemem, gdy będziemy myśleć o nas samych. Jednak problem zaczyna się pojawiać z czasem, a mianowicie chodzi konkretnie o nasze zdrowie.

Jak utrzymać dobrą formę na starość?

Czasem nie myślimy o tym, by dbać o ruch, o zdrowe stawy i kości. Każdy chyba dobrze zna powiedzenie, że "mądry Polak po szkodzie". Jednak nie zawsze musi być zbyt późno na reakcję. Czasem naprawdę wystarczy tylko zareagować w odpowiednim momencie, by jeszcze utrzymać zdrowie na wysokim poziomie, nawet w podeszłym wieku. Jak to zrobić? Najlepiej jest udać się na odpowiednie rehabilitacje.

Dobra rehabilitacja to szansa na powrót do dobrej formy, a także utrzymanie jej, jeśli jeszcze nie jest z nami aż tak źle. Jeśli wiemy, że nasze ciało nie jest już w najlepszym stanie, to lepiej jest nie brać się za wymyślanie ćwiczeń samodzielnie, by dodatkowo nie zrobić sobie krzywdy. Nie wystarczy się ruszać, ponieważ jeszcze trzeba robić to odpowiednio. Jeśli ktoś będzie wykonywać nieodpowiednio ćwiczenia, może tylko pogorszyć swój stan.

Uszkodzenie dysku (dyskopatia) - objawy, przyczyny, leczenie

Jak dostać się na rehabilitacje?

Wielu pewnie z nas nadal się wydaje, że na rehabilitacje dostać się jest bardzo ciężko. Pora jednak na wyprowadzenie się z błędu. Czasy, gdy na rehabilitacje czekało się miesiącami już minęły. Teraz wystarczy tylko wziąć sprawy w swoje ręce i po prostu zacząć dobrze szukać. Nasz organizm nie będzie czekać, aż znajdziemy odpowiednie rehabilitacje, na które ktoś jest skłonny nas przyjąć, a do tego jeszcze nie będzie zbyt drogi.

Jeśli ktoś chce jak najdłużej żyć pełnią sił, to powinien już teraz znaleźć miejsce, w którym prowadzone są rehabilitacje, niekoniecznie nawet indywidualne, lecz również zbiorowe. Najważniejsze jest to, by opiekę nad wszystkimi sprawiała osoba, która ma zarówno odpowiednie wykształcenie, jak i doświadczenie.

Już po kilku tygodniach takich rehabilitacji będzie można zauważyć niezwykłą różnicę. Z czasem, gdy ktoś opanuje podstawowe ćwiczenia, to jeszcze dodatkowo będzie mógł dbać o siebie w domu. Tak właśnie można sprawić, by organizm odżył.

Nie warto czekać i liczyć na to, że ktoś po kilku miesiącach nam pomoże. Trzeba po prostu wziąć się w garść i zgłosić w odpowiednie miejsce. Liczba wykwalifikowanych rehabilitantów cały czas rośnie, a w odpowiednich miejscach tylko czekają na kolejnych chętnych, którym można pomóc.

Czasy kiedy były problem z dostaniem się na rehablitacje przeszły do lamusa

Korzystaj ze sprawdzonych miejsc

Mimo że poszukiwania rehabilitanta i odpowiedniego miejsca na rehabilitacje nie muszą zająć zbyt dużo czasu, to jednak jest pewna kwestia, której należy przypilnować, by nie wpakować się w kłopoty. Na rehabilitacjach pracujemy ciałem i staramy się poprawić jego stan. Pamiętajmy więc o tym, że wybierając rehabilitacje, nie powinniśmy korzystać z miejsc, które nie cieszą się dobrą opinią. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone w trosce o nasze zdrowie i z dbałością o szczegóły.

W nieodpowiednich miejscach, choć mogą nas przyjąć szybko, to również szybko może stan zdrowia się pogorszyć.

Warto dbać o siebie i nie dopuścić do tego, aby na starość życie stało się jeszcze trudniejsze, niż jest teraz.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem ŚwiatPrzychodni.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~kolo  IP: 83.8.12.xxx(2020-02-24 11:33:13)
Byłem na rehabilitacji w Bydgoszczy przy ul. Marwarta 8. Tam nie robią rehabilitacji, tam jest tylko WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU !!!!! Pacjent musi sam sobie robić rehabilitację.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Czasy kiedy były problem z dostaniem się na rehabilitacje przeszły do lamusa
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line