Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Informacje

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

źródło: oprac. własne, dodano: 10 lutego 2020 r.

Od kilku tygodni większa część Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie została przeniesiona do nowej siedziby w Krakowie Prokocimiu przy ul. Jakubowskiego 2. Funkcjonuje tam też poradnia diabetologiczna. Od 19 listopada ub.r. pacjenci nie są już przyjmowani na ul. Kopernika. Jak to bywa z nowym miejscem, dotarcie sprawa trochę problemów - dlatego podpowiadamy, jak dotrzeć i odnaleźć poradnię diabetologiczną pod nowym adresem.

Przy ul. Kopernika 15 w Krakowie pozostała jedynie w ograniczonym wymiarze Poradnia dla Kobiet w Ciąży z Cukrzycą Ciążową. Kobiety ciężarne mogą się zgłaszać także do NSSU w Krakowie Prokocimiu.

Instrukcję dojazdu przygotowała Justyna Woszczyna i zgodziła się udostępnić ją dla dobra cukrzycowej społeczności. Wprowadziliśmy do instrukcji stosowne zmiany i uzupełnienia. Dziękujemy!

Dojazd

Przed szpitalem zatrzymują się autobusy linii 143, 144, 163, 183 i 314. Przystanek nazywa się "Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii". Dla dojeżdżających z centrum i dalszej "północy" Krakowa (od Matecznego) pozostaje raczej tylko autobus nr 144. Autobus 314 dojeżdża na Osiedle Podwawelskie (przystanek od Ronda Grunwaldzkiego) i jedzie przez Mateczny, ale jeździ rzadko. Pozostałe jadą na Bieżanów.

Można też dojechać tramwajem (np. numer 3, który jedzie przez przystanek Dworzec Główny Zachód) na przystanek "Prokocim szpital", ale potem trzeba przejść jakieś 15 minut na nogach pod górkę lub przesiąść się na autobus linii nr 143 lub 183 i podjechać jeden przystanek.

Do szpitala można też dojechać samochodem. Przed budynkiem jest spory płatny parking. Należność za parkowanie reguluje się w automatach biletowych.

Rejestracja na wizytę

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
(na zdjęciu widok budynków szpitala z lotu ptaka zapożyczony ze strony szpitala z budynkami oznaczonymi różnymi kolorami)

Pierwszym krokiem jest rejestracja na wizytę w Budynku C w dużym holu rejestracyjnym na parterze. Jest to budynek, który widać od strony przystanku z dużym przeszklonym wejściem. Na mapie szpitala jest to budynek zaznaczony kolorem jasnoniebieskim.

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
(na zdjęciu budynek C widziany od strony ulicy, na której znajduje się przystanek autobusowy oraz zielona strzałka wskazująca główne wejście)

W holu, zaraz na wprost drzwi, znajduje się punkt informacyjny, a z jego dwóch stron panele z bloczkami "kolejkowymi".

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
(na zdjęciach hol główny, punkt informacyjny i terminal do pobierania bloczków kolejkowych)

Do rejestracji potrzebny jest bilecik - trzeba wybrać na dotykowym panelu diabetologię. Z bilecikiem idziemy na prawo (omijamy punkt informacyjny) i czekamy na wywołanie do odpowiedniego stanowiska, które pokaże się na ekranie.

Stanowisk jest mnóstwo, a hala rejestracji wygląda jak lotnisko. Niestety ekrany wyświetlające kolejność i stanowiska są dość małe, więc trzeba uważać żeby nie przegapić swojej kolejności. Osoba, do której stanowiska trafimy rejestruje nas na wizytę pytając o to do jakiej poradni idziemy i do jakiego lekarza. W celu identyfikacji potrzebny będzie dowód osobisty. W przypadku pacjentów zgłaszających się do Poradni po raz pierwszy także aktualne skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Dostaniemy informacje o tym, w którym pokoju przyjmuje nasz lekarz i w którym budynku.

W przypadku posiadania aktualnych wyników badań: zeszyt samokontroli, glukoza na czczo, lipidogram, ASPAT, ALAT, kwas moczowy, kreatynina, ogólne badanie moczu; dokumentacji medycznej z innych jednostek, oraz wykazu aktualnie stosowanych leków wraz z dawkami i częstością ich stosowania, przynosimy je na pierwszą wizytę.

Poradnia diabetologiczna

Kolejnym punktem na trasie jest już poradnia diabetologiczna, która znajduje się na pierwszym piętrze w budynku D. Sam budynek D to raczej skrzydło, bo wcale nie musimy wychodzić z budynku C - wystarczy wrócić przed wejście główne i znaleźć pierwszą lepszą windę kierując się w prawo.

Na pierwszym piętrze po wyjściu z windy kierujemy się w lewo szukając pokoju 20, w którym przyjmują pielęgniarki znane nam z Kopernika. Aby do nich dotrzeć musiałam przejść kilka razy przez szklane drzwi oddzielające kolejne sekcje budynku.

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
(na zdjęciu ponownie budynki szpitala widziane z lotu ptaka, oznaczone kolorystycznie, ze strzałką wskazującą na budynek D)

Zanim wejdziecie do pielęgniarek na pomiar ciśnienia i ewentualne HbA1C z palucha to polecam najpierw przejść parę metrów dalej w głąb budynku do takiej wewnętrznej rejestracji poradni diabetologicznej.

Tu możecie sczytać dane z pompy i uzyskać odpowiedzi na nurtujące was pytania. Tutaj też rozpoznacie panie pielęgniarki, które przyjmowały na Kopernika w KAOSie. Pompy sczytuje młoda dziewczyna na ostatnim stanowisku.

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Nowy sposób wystawiania zleceń

Uwaga! U tej samej osoby, która odczytała waszą pompę dostaniecie kolejne zlecenia na wkłucia i zbiorniczki - wypełni je dla was i potem przekażecie je na wizycie lekarzowi do podbicia. Lekarz już nie będzie się tym zajmował. Możecie też od stycznia zlecenia te wystawić przez Internet. Instrukcja jest na mojacukrzyca.org.

Wizyta

Potem tylko pomiar ciśnienia (u tej samej pani) i możecie oczekiwać na wizytę przed pokojem waszego lekarza. Uwaga! Zważcie się w domu, bo nie mają wagi.

Każdy pokój otwiera się na kartę dostępu więc łatwo do nich nie wejdziecie. Pukanie słabo słychać w środku, więc stukajcie energicznie, ale może się okazać, że i tak nie będziecie wiedzieć czy ktokolwiek jest wewnątrz i czy was usłyszy.

Badania laboratoryjne

Każdy z nas co jakiś czas ma zlecane jakieś badania. Trzeba zgłosić się do pokoju nr 50. Jest on niedaleko wind, na pierwszym piętrze. Również w budynku D.

Uwaga! Nie trzeba wcześniej zgłaszać się do tej dolnej, wielkiej rejestracji. Po prostu przychodzimy i tam nas zidentyfikują. Oczywiście warunkiem przeprowadzenia badania jest złożenie przez lekarza w systemie odpowiedniego zlecenia, ale poza tym nic nie powinno nas obchodzić. Przychodzimy, przedstawiamy się, oddajemy krew i mocz, czy co tam potrzebujemy innego i wyniki zobaczymy na kolejnej wizycie.

Powodzenia!

Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Jak dotrzeć na wizytę do poradni diabetologicznej w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 29 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line