Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Cukrzyca nie leżakuje. Jak zmotywować się do aktywności fizycznej? Dzisiaj, godz. 20.00

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Komu przekazać 1% podatku? Podpowiadamy organizacje działające na rzecz diabetyków!

źródło: oprac. własne, dodano: 29 stycznia 2020 r.

Sprawdź komu przekazać 1% podatkuOd 15 lat podatnicy mają możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Podpowiadamy Organizacje Pożytku Publicznego, które działają na rzecz diabetyków i wspierają działalność związaną z cukrzycą.

Warto też sprawdzić i zapytać w swoim najbliższym otoczeniu. Na cukrzycę typu 1 choruje wiele dzieci, a ich rodzice zbierają pieniądze w ramach 1% na potrzebne leki, sprzęt cukrzycowy i inne wydatki związane z chorobą. Bywa też, że dorosłe osoby z cukrzycą posiadają specjalne subkonta, na które gromadzą środki z "jednego procenta". Rozejrzyj się więc wśród znajomych, może to właśnie ktoś ci bliski potrzebuje pomocy i jemu będzie mógł udzielić wsparcia.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - krok po kroku

Deklaracja podatkowa zawiera dwa pola, które są niezbędne by przekazać 1% rocznego podatku. W pola te wpisać należy: numer KRS organizacji oraz przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%. Bardzo istotne jest właściwe podanie danych organizacji. Błąd, szczególnie w numerze KRS organizacji, spowoduje, że pieniądze nie będę przekazane na rzecz organizacji (korekta tych danych może okazać się niemożliwa).

W PIT przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie wskazaną OPP, której przekazał 1% swojego podatku w roku ubiegłym (o ile dana OPP znajduje się nadal w Wykazie OPP, które mają prawo do otrzymania 1% podatku należnego).

Podatnik na każdym etapie będzie mógł wprowadzić zmiany w PIT, przygotowanym przez urząd skarbowy, w tym szczególnie dotyczące zmiany nr KRS OPP, której chce przekazać 1% podatku.

Więcej informacji dotyczących procedury przekazania 1% podatku można znaleźć na poniższej grafice (kliknij, aby powiększyć) oraz na stronie internetowej www.podatki.gov.pl

Jak przekazać 1% podatku?

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki (KRS 0000323199)

Już od 3 lat pracujemy nad stworzeniem bionicznej trzustki. Nasz zespół łączy wspólna idea i głębokie przekonanie, że to właśnie Polacy mogą zostać twórcami przełomowych terapii medycznych. Dążymy do rewolucji w leczeniu cukrzycy. Chcemy pomóc setkom tysięcy pacjentów na całym świecie. Naszym nowym celem w 2020 roku jest zebranie funduszy na stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznych. Innowacyjny ośrodek badawczo-kliniczny umożliwi nam nie tylko kontynuację badań nad bioniczną trzustką, ale również opracowanie innych pionierskich terapii medycznych. Zainwestuj 1 % w nowatorskie rozwiązania medyczne i wydrukuj z nami lepsze życie!

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (KRS 0000037573)

Stowarzyszenie zrzeszające osoby chore na cukrzycę, zostało zarejestrowane w 1981 roku. Jego celem jest opieka nad ludźmi chorymi na cukrzycę i pomoc takim osobom - poprzez właściwe wykreowanie systemu lecznictwa diabetologicznego. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków działa na terenie całej Polski i posiada Oddziały Wojewódzkie i Rejonowe, które są jednostkami nadrzędnymi dla około 370 Kół Terenowych w całym kraju.

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą (KRS 0000163346)

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą działa na rzecz osób, a w szczególności dzieci i młodzieży z cukrzycą od 1993 roku. Obecnie z pomocy i aktywności Fundacji korzysta ponad 600 Podopiecznych rocznie. Celem Fundacji jest wszechstronna pomoc dzieciom, młodzieży i dorosłym chorym na cukrzycę typu 1 oraz organizowanie i zapewnienie pomocy w leczeniu, rehabilitacji i aktywizacji społecznej osób chorujących na cukrzycę typ 1.

Fundacja Maxima Dzieciom (KRS 0000484571)

Częstochowska Fundacja Maxima Dzieciom została założona 13 listopada 2013 roku z inicjatywy Pani Elwiry Pidzik - fundatora, założyciela, prezesa zarządu fundacji oraz matki chorej na cukrzycę Blanki. Ujawnienie choroby, bezsilność wobec nowej sytuacji oraz potrzeba wsparcia dzieci dotkniętych tą chorobą było iskierką, która rozpaliła chęć niesienia pomocy innym. Misją fundacji jest wspieranie edukacji oraz niesienie pomocy dzieciom znajdującym się w trudnych warunkach materialnych. Działalność fundacji w głównej mierze skupia się na chorych, potrzebujących wsparcia dzieciach oraz ich rodzinach. Poprzez swoją działalność chcemy ułatwić naszym podopiecznym walkę z chorobą oraz przekazać im nadzieję na przyszłość.

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy (KRS 0000474362)

Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy została powołana w 2013 roku przez grupę osób, dla których ważna jest pomoc osobom chorym na cukrzycę oraz edukacja społeczeństwa dotycząca tej coraz częściej występującej choroby. Naszą misją jest kompleksowa pomoc osobom chorym na cukrzycę i ich rodzinom oraz upowszechnianie wiedzy na temat cukrzycy i jej profilaktyka w społeczeństwie. Głównym celem fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie zapewnienia opieki i pomocy osobom z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, w szczególności z cukrzycą, zaburzeniami gospodarki tłuszczowej, zaburzeniami odżywiania oraz innymi chorobami towarzyszącymi.

Fundacja Diabeciaki (KRS 0000363544)

Jesteśmy organizacją powołaną do życia w 2010 roku w celu zapewnienia opieki nie tylko dzieciom do 18 roku życia, ale także młodym dorosłym do 26 roku życia., ponieważ, Jak wynikało z obserwacji środowiskowej najwiecej powikłań występowało u dzieci, które kończąc wizyty na oddziale pediatrii diabetologicznej trafiały do lekarzy i bardzo często nie potrafiły nawiązać kontaktu z nowym lekarzem często nie mającym wiedzy na temat np. pompy insulinowej, czyli nowoczesnego leczenia cukrzycy typu 1.

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii (KRS 0000249075)

Twój 1% podatku pomoże rozwinąć działalność stowarzyszenia: zorganizować więcej szkoleń, przeprowadzić istotne badania naukowe, wydać nowe materiały i publikacje dla pacjentów i profesjonalistów, a także ograniczyć ekspansję cukrzycy, zminimalizować rozwój powikłań, poprawić jakość życia chorych, opóźnić lub nie dopuścić do ich inwalidyzacji oraz wzmocnić rolę pielęgniarek w diabetologii i edukatorów ds. diabetologii w systemie opieki skoordynowanej.

Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk (KRS 0000299871)

Stowarzyszenie Wesoły Diabetyk jest organizacją non-profit, która ma na celu opiekę nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą, propagowanie problemów młodych diabetyków w społeczeństwie oraz działalność profilaktyczną. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców dzieci chorych na cukrzycę na przełomie 2007/2008 roku. Celem Naszego Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej dla chorych i ich rodzin, wsparcie, pomoc w zaakceptowaniu choroby przez dzieci chore na cukrzycę, oraz ich bliskich rodziny, rodzeństwo, otoczenie.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie (KRS 0000269216)

Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zostało zarejestrowane w Zarządzie Wojewódzkim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie 15 grudnia 1982 roku. W ostatnich latach, aż do chwili obecnej, Zarząd Koła w ramach działalności socjalnej zajmuje się głównie dofinansowaniem turnusów dzieciom z cukrzycą, organizuje paczki świąteczne dla swoich podopiecznych, ze środków, które coraz trudniej pozyskać od sponsorów, oraz pochodzących z tzw. nawiązek sądowych. W ostatnich latach Zarząd wraz z wolontariuszami raczej zajmuje się bardziej efektywnie działalnością edukacyjną (zebrania szkoleniowe dla rodziców i dzieci) oraz wsparciem społecznym, psychologicznym i informacyjnym.

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą (KRS 0000022162)

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od 1996 roku działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. Jesteśmy głosem chorych na cukrzycę i ich opiekunów! O wielu lat walczymy o godne życie młodych polskich diabetyków! Z naszej pomocy korzystają tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych chorych na cukrzycę i ich rodziny! Sprawiamy, że cukrzyca pozwala normalnie żyć

Inne organizacje działające na rzecz diabetyków

 • Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z Innymi Schorzeniami - Kielce (KRS 0000020049)
 • Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - Rzeszów (KRS 0000210978)
 • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Płocku - Płock (KRS 0000231127)
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - Kalisz (KRS 0000319244)
 • Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - Wrocław (KRS 0000369186)
Komu przekazać 1% podatku? Podpowiadamy organizacje działające na rzecz diabetyków!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Komu przekazać 1% podatku? Podpowiadamy organizacje działające na rzecz diabetyków!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 24 czerwca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line