Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą w ramach 28. Finału WOŚP

źródło: oprac. własne, dodano: 13 stycznia 2020 r.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy11 stycznia 2020 roku, w przeddzień 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Warszawie odbył się 14. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". Wzięło w nim udział 5000 uczestników, którzy pokonali 5 km ulicami Warszawy. Za datki zebrane przy rejestracji na bieg Fundacja WOŚP zakupi pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Ideą biegu jest wsparcie jednego z całorocznych programów medycznych, prowadzonych przez Fundację WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Natomiast hasło przewodnie biegu wspiera akcję prowadzoną przez Fundację - "Policz się z cukrzycą", w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych dla diabetyków informacji. Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jak co roku 5000 uczestników przebiegło 5 km ulicami centrum Warszawy, a za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dotychczas dzięki biegowi organizowanemu w latach 2014-2019 Fundacja zakupiła 72 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą! Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" odbył się nie tylko w Warszawie. Również w wielu miejscach Polski i za granicą zorganizowanych zostało kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia.

- Zamówiliśmy świetną pogodę. Bez deszczu, bez śniegu, temperatura jedna z wyższych w historii naszych biegów - powitali uczestników organizatorzy 14. Biegu "Policz się z cukrzycą" w Warszawie. I podkreśli: - To największy bieg bez miejsc na podium i bez pomiaru czasu. Bo tu nie chodzi o wyniki. W tym biegu liczy się to, że jesteśmy razem, solidarnie. Razem pomagamy i uśmiechamy się do siebie. Tym razem podczas całego biegu uczestnikom towarzyszył Jurek Owsiak, który poruszał się po trasie samochodem pozdrawiając wszystkich biegaczy.

1. Bieg Wirtualny WOŚP "Policz się z cukrzycą"

Po raz pierwszy w historii Fundacja WOŚP zaprosiła do wspólnego biegania nie tylko w Warszawie i w miejscach, gdzie odbywają się Biegi Policz się z Cukrzycą organizowane przez sztaby, ale wszędzie tam, gdzie znajdują się fani zdrowego trybu życia i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowano bowiem 1. Bieg Wirtualny WOŚP "Policz się z cukrzycą". Zasady startu były bardzo podobne jak w biegu tradycyjnym poza tym, że o jego miejscu i czasie startu decyduje uczestnik. Jedyny warunek jaki musiał spełnić to pokonanie 5 km w dowolnej formie (bieg, marsz, pływanie, jazda na rowerze, wózku inwalidzkim, deskorolce, hulajnodze, rolkach, łyżwach, sankach, nartach itp.).

Cel biegu "Policz się z cukrzycą"

Cel biegu zarówno tego w Warszawie jak i Wirtualnego jest niezmienny - za datki, łącznie min. 200 tys. zł – zakupione będą pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Minimalna suma, którą należało wpłacić, aby wziąć udział w biegu to 40 zł. Warto pamiętać, że zakup pomp jest wsparciem jednego z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Galeria zdjęć

Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą
Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org podczas 14. Biegu WOŚP

Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą
foto: Dominik Malik

Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą
foto: Paweł KrUPeK Krupka

Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą
foto: Michał Kwaśniewski

Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą
foto: Paweł KrUPeK Krupka


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Za nami 14. Bieg Policz się z Cukrzycą w ramach 28. Finału WOŚP
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line