Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Waleczne dzieciaki ze Słodkiej Polski udowadniają, że można

źródło: info. prasowe, dodano: 5 grudnia 2019 r.

Podczas 2 Forum Nowoczesnej Diabetologii mieliśmy okazję poznać niezwykle waleczne dzieciaki z reprezentacji Polski Dzieci z Cukrzycą w piłce nożnej. Słodka Polska - bo taka jest nazwa reprezentacji - została powołana do życia w roku 2018. W jej składzie grają najlepsi słodcy zawodnicy z całego kraju.

Większość gra w klubach z Wielkopolski, skąd wywodzi się najlepsza słodka drużyna w kraju - czterokrotni mistrzowie Polski czyli CukierAsy. Ale w składzie są także zawodnicy Varsovii, Wisły Kraków czy Avii Świdnik. Reprezentacja gra pod skrzydłami Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą.

Dla młodych piłkarzy najważniejsza jest wspólna gra. Dla ich trenera i opiekunów - najistotniejsze jest wysłanie wiadomości innym chorującym, że można uprawiać sport. Nawet na wysokim poziomie. A wysiłek w cukrzycy to dzisiaj jeden z istotnych elementów codziennej terapii.

Słodka Polska godnie reprezentuje wszystkich młodych diabetyków. Z dwunastu rozegranych dotychczas spotkań (wszystkie z dziećmi zdrowymi) wygrała dziesięć, tylko raz schodząc z boiska pokonana. Już w maju przyszłego roku słodcy piłkarze staną przed wyjątkowym wyzwaniem. Dzięki sponsorowi reprezentacji - spółce Hochland, Słodka Polska wyjedzie do Niemiec, gdzie jednym z celów jest mecz z rówieśnikami z FC Bayern Monachium.

Waleczne dzieciaki ze Słodkiej Polski


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Waleczne dzieciaki ze Słodkiej Polski udowadniają, że można
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line