Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

Akcja Edukacja - program na żywo o cukrzycy, dzisiaj godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Suwałkach

źródło: info. organizatora, dodano: 18 listopada 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

W niedzielę, 10 listopada 2019 roku, z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą mieszkańcy Suwałk, po raz kolejny, skorzystali z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia tętniczego oraz bezpłatnych konsultacji z diabetologiem w ramach projektu "Szkoła cukrzycy" realizowanego ze środków Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jak ocenia doktor Ewa Korneluk - organizator akcji profilaktycznej - z badań w ciągu czterech godzin skorzystało ponad 350 osób. Około 60-ciu osobom udzielono indywidualnych porad diabetologicznych. Podobnie, jak w latach ubiegłych dużym zainteresowaniem cieszyło się indywidualne wyliczanie BMI i porównywanie go z należną masą ciała.

W czasie badań profilaktycznych u kilkunastu osób stwierdzono podwyższony poziom cukru we krwi. Osoby te zostały skierowane na dalsze badania, które potwierdzą czy dotknęła ich choroba cywilizacyjna XXI wieku, jaką jest cukrzyca. Im wcześniej rozpoznana choroba, która w swoim początkowym okresie przebiega bezobjawowo - tym łatwiejsze leczenie. Zdaniem doktor Korneluk łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć dlatego już po raz dwunasty zorganizowała tego typu akcję profilaktyczną w Suwałkach.

Szacuje się, że na terenie naszego miasta i okolic na cukrzycę choruje około 3 tys. osób, a drugie tyle nie jest świadome swojej choroby. Cukrzyca we wczesnym okresie nie daje żadnych objawów. Dlatego właśnie organizowane są tego typu badania. Wczesne zdiagnozowanie cukrzycy i jej skuteczne leczenie, pozwala uniknąć poważnych powikłań takich jak: zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, amputacja nóg, utrata wzroku.

Badania profilaktyczne nie są jedyną akcją, jaka jest organizowana przez doktor Ewę Korneluk. W każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Aquaparku odbywają są spotkania edukacyjne w ramach "Szkoły cukrzycy". Wykłady są skierowane do osób chorych na cukrzycę, ich rodzin, a także osób zdrowych, które chcą pogłębić swoją wiedzę na temat tej choroby. Wykłady są doskonałym miejscem wymiany doświadczeń i dyskusji między słuchaczami.

Galeria zdjęćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Suwałkach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line