Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Mój rówieśnik choruje na cukrzycę - edukacja w Kaliszu

źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Cukrzycą w Kaliszu, dodano: 9 listopada 2019 r.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w KaliszuStowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Cukrzycą w Kaliszu realizuje zadanie publiczne pt. "Mój rówieśnik choruje na cukrzycę" finansowane przez Miasto Kalisz. Zadanie skierowane jest do klas rówieśniczych dzieci chorujących na cukrzycę typu 1, ze wszystkich Szkół Podstawowych w Kaliszu. Projekt jest realizowany od 25 września do 20 grudnia br.

Na całość zadania składa się 48 zajęć warsztatowych o tytule "Mój rówieśnik choruje na cukrzycę". Każdy warsztat będzie trwał 2 godziny lekcyjne dla jednej klasy. Ilość zajęć w danej szkole zależna będzie od ilości klas - do których uczęszcza dziecko chorujące na cukrzycę. W sytuacji, gdy w danej szkole nie będzie dzieci z cukrzycę zaproponujemy takie zajęcia klasom VIII.

Zadanie ma na celu wyjaśnić rówieśnikom na czym polega cukrzyca typu 1 i jakie jest jej leczenie oraz kiedy i jak należy pomóc osobom chorym na cukrzycę. Ponadto: bardzo szeroko porusza aspekt psychologiczny dziecka z przewlekłą, nieuleczalna chorobą w grupie rówieśniczej.

Zajęcia poprowadzi: mgr psychologii, społeczny edukator diabetologiczny w zakresie samokontroli cukrzycy u dzieci i młodzieży - Karolina Dębska - Stępień.

Autorem i koordynatorem zadania jest Elżbieta Dębska - lek. edukator w diabetologii - współpracujący ze Stowarzyszeniem.

Koordynator projektu - Elżbieta Dębska, tel. 608 572 435.

Mój rówieśnik choruje na cukrzycę - edukacja w Kaliszu


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Informacje: Mój rówieśnik choruje na cukrzycę - edukacja w Kaliszu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 26 lutego 2021 r.

Zadaj pytanie on-line