Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Startuje Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSI. Wpadnij na koncert!

źródło: info. prasowe, dodano: 9 listopada 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

12 listopada 2019 roku w najsłodszym miejscu Warszawy, Pijalni Czekolady Wedla na ul. Szpitalnej, oficjalnie rozpocznie działalność Fundacja Michała Figurskiego "Najsłodsi". Odbędzie się tam konferencja prasowa. Dwa dni później, 14 listopada, Fundacja organizuje koncert w Klubie Stodoła. Bilet na koncert można zdobyć oddając jedną kroplę krwi.

W samo południe, 12 listopada, zostanie zaprezentowany logotyp Fundacji, Michał Figurski opowie o swoich doświadczeniach z cukrzycą i motywach fundacyjnej działalności, a grono specjalistów odpowie na wszystkie pytania dziennikarzy. W Polsce działa wiele fundacji i stowarzyszeń wspierających chore dzieci (cukrzyca typu I - tzw. insulinozależna) i osoby w wieku podeszłym (najczęściej narażone na cukrzycę typu II - wymagającą wsparcia niewydolnej trzustki lekami). Niestety najbardziej produktywna i aktywna zawodowo grupa społeczeństwa pozbawiona jest jakiegokolwiek wsparcia. Ludzie Ci często będąc przeświadczeni o swojej doskonałej kondycji zdrowotnej zapominają o podstawowych zasadach, którymi powinni się kierować, żyjąc z cukrzycą. Bojąc się wykluczenia, buntują się przeciwko potencjalnym ograniczeniom. Bardzo często historie te kończą się tragicznie.

Startuje Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSI

Właśnie naprzeciw tym ludziom wychodzi Fundacja Michała Figurskiego Najsłodsi. Jej celem nie jest leczyć, ale uświadamiać, że z cukrzycą można żyć, nie trzeba z nią umierać. Miejsce konferencji nie zostało wybrane przypadkowo. Jednym z celów Fundacji jest pokazanie, że "można inaczej". Przekonywać będą o tym prelegenci, założyciel Fundacji - Michał Figurski i Przewodniczący Rady Naukowej Fundacji prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak. Obecni będą również Ambasadorowie Fundacji Najsłodsi - m.in. Ryszard Kalisz, Marta "Mandaryna" Wiśniewska, czy Dorota Kośmicka-Gacke. Spotkanie poprowadzi Dorota Wellman.

Podczas konferencji wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowego pomiaru cukru we krwi. Wyniki badań zostaną następnie skomentowane przez członka Rady Naukowej Fundacji - Panią Beatę Stepanow, Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Będzie to jednocześnie pierwsze z wielu badań przesiewowych mających na celu odnalezienie "zaginionego miliona".

Fundacja Michała Figurskiego Najsłodsi startuje "na słodko"

Obecnie dane statystyczne mówią o około 2,3 miliona chorujących na cukrzycę w Polsce, a szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi niespełna 3,5 miliona. Przedstawiciele Fundacji Najsłodsi przedstawią na koniec szeroko zakrojone plany przyszłej działalności obejmującej m.in. budowę Polskiego Instytutu Diabetologicznego, wielu akcji towarzyszących organizowanych samodzielnie i we współpracy m.in. z Fundacją Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacją Ewy Błaszczyk "Akogo?", Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" oraz Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Istotną informacją będzie zapowiedź koncertu organizowanego w warszawskim klubie Stodoła w Światowy Dzień Cukrzycy - 14 listopada. Tego wieczoru na scenie wystąpią przedstawiciele różnych gatunków muzycznych: rockowa Coma, hip-hopowy Peja, popowa Paulina Przybysz, operowy Marek Torzewski i discopolowy zespół Weekend. Bilet będzie można kupić za jedną kroplę krwi, która jest potrzebna do pomiaru cukru. Badania przesiewowe zostaną przeprowadzone 13 i 14 listopada na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Handlowej.

Zestawienie ze sobą tak rożnych gatunków muzycznych jest zabiegiem celowym. Niezależnie jakiej muzyki słuchasz - cukrzyca nie wybiera - mówi Michał Figurski, założyciel Fundacji Najsłodsi. Koncert będzie pierwszym z cyklu koncertów organizowanych corocznie 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy. Będzie wyjątkowym wydarzeniem nie tylko ze względu na swój nietypowy line-up, ale także planowane duety artystów z rożnych muzycznych światów. Na koncercie inaugurującym działalność Fundacji po raz ostatni będziecie mogli usłyszeć zespół Coma, który kończy swoja działalność sceniczną. Bezprecedensowy jest sposób dystrybucji biletów na koncert. Wejście do klubu będzie się odbywało za darmo po zmierzeniu poziomu cukru we krwi.

SWOJĄ KROPLĘ KRWI WYMIENISZ NA BILET

  • 13 listopada - SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA, BUDYNEK GŁÓWNY, AULA SPADOCHRONOWA, ALEJE NIEPODLEGŁOŚCI 162, GODZ. 9 - 15
  • 13 i 14 listopada - UNIWERSYTET WARSZAWSKI, HOL GŁÓWNY W STARYM BUWIE, KAMPUS GŁÓWNY, UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28, GODZ.9 - 15
Pokaż nam swój środkowy palec!

Startuje Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSI - KONCERT


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Startuje Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSI. Wpadnij na koncert!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line