Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Poskromienie Cukrzycy: Szymon Łacheta zwycięzcą! Znamy wyniki konkursu

źródło: Dłuższe życie z cukrzycą, dodano: 6 listopada 2019 r.

Dłuższe życie z cukrzycą4 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu artystycznego pod hasłem "POSKROMIENIE CUKRZYCY", który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą".

Konkurs plakatowy "POSKROMIENIE CUKRZYCY" adresowany był do studentów uczelni artystycznych w Polsce. Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy w formie plakatu, który miał nawiązywać do tematu konkursu "POSKROMIENIE CUKRZYCY" i zwrócić uwagę na najgroźniejsze powikłania cukrzycy, takie jak udar mózgu czy zawał serca.

Mecenasem i przewodniczącym jury konkursu był Andrzej Pągowski - artysta grafik, autor plakatów zapowiadających sztuki teatralne. W jury zasiedli również: Anna Śliwińska - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Jerzy Magiera - portal mojacukrzyca.org oraz Aleksandra Rusin-Mieniewska z firmy Boehringer Ingelheim, która była inicjatorem konkursu.

"Parafrazując Szekspirowski tytuł "Poskromienie złośnicy" postawiliśmy pytanie: Jak POSKROMIĆ CUKRZYCĘ? I o odpowiedź poprosiliśmy studentów Akademii Sztuk Pięknych i kierunków artystycznych na uniwersytetach z całej Polski. Zależało nam, by powstały prace artystyczne, które zwrócą uwagę społeczeństwa i mediów na cukrzycę, a w szczególności na jej poważne konsekwencje" - mówi Aleksandra Rusin-Mieniewska, członkini jury konkursu.

Cukrzyca to choroba, która dotyka 3 mln osób w Polsce, z czego aż 30% osób nie wie, że choruje. Nadwaga, otyłość i brak aktywności fizycznej to główne przyczyny występowania cukrzycy typu 2, która dotyczy ponad 80% chorych. Niestety zapadają na nią coraz młodsze osoby. Cukrzyca prowadzi do wielu groźnych powikłań, wśród których są m.in. tak poważne choroby sercowo-naczyniowe jak udar mózgu czy zawał serca. Dlatego w ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" prowadzone są działania edukacyjne, które mają na celu zwiększanie wiedzy na temat samej choroby, tego jak jej zapobiegać i jak radzić sobie z nią na co dzień.

Zgłoszenia prac konkursowych docierały z całej Polski, łącznie przyjęto ponad 50 plakatów.

Decyzją jury nagrodę główną, bon podarunkowy w wysokości 3000 zł, otrzymał: Szymon Łacheta (Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, kierunek Grafika). Dodatkowo przyznano pięć wyróżnień, z nagrodami w formie bonów podarunkowych 1000 zł, dla: Joanny Mazur (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kierunek Grafika), Martyny Jakubowskiej (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Kierunek Grafika warsztatowa), Katarzyny Nachman (Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Artystyczny), Evy Pyshnyk (UMCS Lublin - Wydział Artystyczny, kierunek Grafik) i Karoliny Piotrowskiej (ASP Warszawa, kierunek Malarstwo).

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali prace konkursowe. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Zwycięskie plakaty będzie można obejrzeć m.in. podczas obchodów tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy i innych wydarzeń edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Poskromienie Cukrzycy: Szymon Łacheta zwycięzcą! Znamy wyniki konkursu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line