Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Artykuł sponsorowany, dodano: 30 października 2019 r.

Chirurgia plastyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, oferująca znacznie więcej niż zabiegi związane z medycyną estetyczną.

Dla kogo są operacje plastyczne

Pokutuje błędne przekonanie, że operacje plastyczne interesują wyłącznie celebrytów. Nie ma racji ten kto tak sądzi, chirurgia plastyczna oferuje bowiem znacznie więcej, a przede wszystkim jest skierowana do każdego, kto ma z przyczyn medycznych lub często estetycznych potrzebę zmiany czegoś w swoim wyglądzie. Dlatego też do chirurga może udać się osoba, która chce powiększyć biust jak i ktoś, kto pragnie usunąć blizny pooperacyjne, pooparzeniowe. Chirurgia plastyczna zajmuje się niezwykle skomplikowanymi zabiegami, polegającymi na przykład na przeszczepach skóry u osób po poparzeniach, dzięki czemu przywraca im komfort funkcjonowania.

Popularne zabiegi i operacje

Przeglądając zakres oferowanych zabiegów i operacji znaleźć możemy plastykę wielu części ciała. Na przykład u osób dojrzałych, popularne są zabiegi liftingujące, poprawiające to, na co wpłynął czas. Plastyka powiek pozwala odmłodzić spojrzenie, zlikwidować opadające powieki, które mogą stanowić defekt estetyczny, ale rownież w znacznym stopniu wpływają na komfort widzenia. Zabiegiem, na który często decydują się też osoby w wieku 40+ jest także lifting twarzy, korygujący jej owal, redukujący zmarszczki. Na wygląd twarzy ma też wpływ kształt nosa - korekcja nosa może mieć związek z kwestiami czysto kosmetycznymi, ale również z przekrzywioną przegrodą nosową, która utrudnia prawidłowy przepływ powietrza.

Coraz częściej osoby młode decydują się na plastykę piersi - nie zawsze jest to powiększanie, wykonuje się również zabiegi pomniejszania. Czasami zmiana o jeden, dwa rozmiary stanowić będzie naprawdę sporą różnicę. Niezależnie od indywidualnych potrzeb w tym zakresie - należy skonsultować się z lekarzem, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Przesada w operacjach plastycznych może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Operacje intymne

Rozwijającą się dziedziną chirurgii plastycznej jest plastyka okolic intymnych. Z wiekiem, u kobiet zmieniają się te okolice, szczególnie w związku z przebytymi porodami. Wpływa to na jakość codziennego funkcjonowania, współżycie seksualne oraz co za tym idzie - na ogólne samopoczucie. Operacje okolic intymnych polegają na przykład na plastyce warg sromowych - mowa o labioplastyce. Ich przerost powoduje na przykład przewlekłe stany zapalne, utrudnia higienę. Na popularność tego rodzaju operacji wpływa coraz większa świadomość a także przełamanie swoistego rodzaju tematu tabu. Chirurgia plastyczna pomaga kobietom czuć się dobrze w swoim ciele niezależnie od wieku.

Więcej na temat operacji plastycznych dowiedzieć się można na lineacorporis.pl. Warto odwiedzić stronę, szczególnie jeśli planujemy wizytę u chirurga plastycznego i chcemy zorientować się czego możemy się spodziewać.

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line