Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

II Forum Nowoczesnej Diabetologii w Poznaniu

źródło: informacja organizatora, dodano: 29 października 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2 edycji Forum Nowoczesnej Diabetologii, które odbędzie się 22-23 listopada 2019 r. w Poznaniu. Forum cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrą renomą. Konferencja medyczna skierowana jest do zespołów terapeutycznych, tj. lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, dietetyków, psychologów, rehabilitantów, farmaceutów oraz studentów.

Gościem specjalnym tegorocznego Forum będzie dr med. Bernhard Gehr, starszy diabetolog w Fachklinik Bad Heilbrunn, autor dwóch standardowych podręczników niemieckich "CGM- und Insulinpumpenfibel" oraz "Diabetes - und Sportfibel", współtworzonych wraz z Ulrike Thurm.

II Forum Nowoczesnej Diabetologii w Poznaniu

"Mamy nadzieję, że doświadczenie pierwszej edycji zachęci Państwa do ponownego spotkania w ramach programu Nowoczesnej Diabetologii. Zeszłoroczna edycja uświadomiła nam, że rewolucja technologiczna w leczeniu cukrzycy już się wydarzyła i nie jest kwestią przyszłości, ale naszą codziennością. Dotarcie z tą wiedzą do pacjentów i lekarzy jest naszym wspólnym obowiązkiem. Mamy nadzieję, że i tym razem przekażą Państwo informację na temat forum w swoim środowisku zawodowym, a grono osób aktywnie uczestniczących w rozwoju programu będzie rosło z każdym rokiem." - organizatorzy konferencji.

Konferencja odbędzie się w Poznań Congress Center, pawilon 15 przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu (wejście/wjazd od ul. Śniadeckich). Udział w Forum jest całkowicie bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej.

Podczas Konferencji poruszonych zostanie wiele ciekawych tematów:
 • System zamkniętej pętli, czyli "sztuczna trzustka". Możliwości, różnice, wyzwania i szanse dla pacjentów
 • Digitalizacja oddziałów i poradni diabetologicznych. Perspektywy monitorowania i leczenia cukrzycy za pomocą "chmury" internetowej
 • Nowoczesna insulinoterapia
 • Nowoczesna edukacja diabetologiczna
Warsztaty dla członków zespołów terapeutycznych "Nowoczesna kartoteka"
 • Połączenie urządzeń ciągłego monitorowania glikemii, glukometrów, krokomierzy ze smartfonem i "chmurą" internetową
 • Pobieranie danych o leczeniu cukrzycy z "chmury"
 • Przegląd najczęściej stosowanych aplikacji mobilnych
 • Integracja pomp insulinowych z glukometrem i aplikacją na smartfon
Relacja wideo z I Forum Nowoczesnej Diabetologii 2018Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: II Forum Nowoczesnej Diabetologii w Poznaniu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line