Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

Oficjalne stanowisko producenta w sprawie refundacji FreeStyle Libre

źródło: Abbott Diabetes Care, dodano: 9 października 2019 r.

Oficjalne stanowiska producenta w sprawie refundacji FreeStyle Libre

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2019 w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, w wykazie został umieszczony czujnik do systemu monitorowania stężenia glukozy Flash (Flash Glucose Monitoring). Czujnik (sensor) FreeStyle Libre jest refundowany dla pacjentów od 4. do ukończenia 18. roku życia z cukrzycą typu 1 z bardzo dobrze monitorowaną glikemią, tj. przy co najmniej 8-krotnych pomiarach glikemii na dobę (nie może być zlecany pacjentom zaopatrzonym w System Ciągłego Monitorowania Glikemii w czasie rzeczywistym).

Rozporządzenie wchodzi w życie 23 października 2019. Jednakże, zgodnie z art. ust. 4 Ustawy o refundacji z dnia 12 maja 2011 r., aby pacjent mógł zamówić system monitorowania glikemii, jest zobowiązany do udania się do najbliższego oddziału NFZ z dokumentem wystawionym przez lekarza - ZLECENIE CZĘŚĆ "A", w celu potwierdzenia refundacji. W najbliższym oddziale NFZ pacjent otrzyma dokument - ZLECENIE NA ZAOPATRZENIE W WYROBY MEDYCZNE CZĘŚĆ "B". Oba dokumenty, CZĘŚĆ "A" i "B" ZLECENIA będą potrzebne do złożenia zamówienia przez pacjenta.

Aby było to możliwe niezbędne jest podpisanie kontraktów z wojewódzkimi oddziałami Narodowego Funduszu Zdrowia. Procedura ta standardowo trwa do kilku tygodni i nie jest zależna od nas. Uprzejmie prosimy Państwa o cierpliwość. Więcej informacji na temat refundacji oraz zamawiania systemu FreeStyle Libre znajduje się na stronie www.bibliotekadiabetyka.pl/refundacja. Prosimy śledzić komunikaty na tej stronie.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Dz.U. z 2019 r. poz. 1899.

Link do tekstu rozporządzenia: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1899/1

FreeStyle Libre refundowane w Polsce! To już fakt!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: Oficjalne stanowisko producenta w sprawie refundacji FreeStyle Libre
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line