Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 września 2019 roku

źródło: informacja własna na podstawie Rozporządzenia MZ, dodano: 30 sierpnia 2019 r.

Miniterstwo Zdrowia


W dniu 30 sierpnia 2019 r. Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 września 2019 r. Jak zawsze sprawdzamy, co zmienia się dla diabetyków. Czy czekają nas podwyżki albo obniżki?

Ceny insulin pozostają na niezmienionym poziomie względem listy z 1 lipca 2019 roku. Żadna nowa substancja nie pojawiła się na liście leków refundowanych. Za wszystkie insuliny od 1 września br. zapłacimy dokładnie tylko samo co aktualnie. Pełny wykaz cen insulin znajdziesz w tej tabeli.

Drobne zmiany czekają nas w cenach pasków testowych do glukometrów. W przypadku cukrzycy typu 1 oraz pozostałych typów cukrzycy wymagających co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę oraz terapia cukrzycy za pomocą pompy insulinowej mniej o 56 groszy zapłacimy za paski Accu-Chek Performa (obniżka z 3,76 zł na 3,20 zł za opakowanie). Czekają nas również podwyżki. O 12 groszy za opakowanie zapłacimy za paski do: Accu-Chek Active, Contour Plus, Contour TS, Diagnostic Gold Strip, Glucomaxx, iXell, One Touch Select Plus i Optium Xido. Szczegóły w tabelce.

W pozostałych typach cukrzyc sporo jednogroszowych obniżek oraz w ośmiu przypadkach (jak powyżej) podwyżki o 8 groszy za opakowanie pasków. Paski Accu-Chek Performa tanieją z 12,07 zł na 11,47 zł, czyli o 60 groszy na opakowaniu. Szczegóły w tabelce.

Ceny leków doustnych przedstawiono w tabeli. Nie wprowadzono żadnych podwyżek. Względem listy z lipca 2019 roku na pacjentów czekają obniżki za Glucophage XR, tabl. o przedłużonym uwalnianiu, 750 mg z 20,10 zł na 19,85 zł za opakowanie (o 25 groszy mniej) oraz Metformax SR 500, tabl. o przedłużonym uwalnianiu, 500 mg (o 6 groszy mniej), Glucophage, tabl. powl., 850 mg (o 5 groszy mniej), Metformax SR 500, tabl. o przedłużonym uwalnianiu, 500 mg (o 4 grosze mniej), a także Glucophage XR, tabl. o przedłużonym uwalnianiu, 1000 mg (o 3 grosze mniej).

Ponownie żadne nowoczesne leki przeciwcukrzycowe nie znalazły się na liście leków refundowanych.

Ceny obowiązujące od 1 września 2019 roku:
Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 września 2019 roku


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 września 2019 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line