Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Masz starą pompę insulinową z refundacji? Oddaj ją w dobre ręce!

źródło: materiał prasowy, dodano: 26 sierpnia 2019 r.

W szufladach w domach najmłodszych diabetyków spoczywają setki, jeśli nie tysiące, nieużywanych pomp insulinowych - tych po gwarancji i po wymianie na nowe egzemplarze. Młodzi diabetycy do 26 roku życia mają zapewnioną refundację NFZ tych urządzeń. Dorosłym diabetykom, tym po 26 roku życia, taka refundacja już nie przysługuje i z tego powodu terapia osobistą pompą insulinową bardzo często nie jest w ogóle dostępna dla tej grupy pacjentów.

14 sierpnia 2019 roku zupełnie spontanicznie narodziła się akcja "Oddam w dobre ręce - 26plus" zapoczątkowana poprzez przekazanie używanej pompy insulinowej na facebookowej grupie AndroidAPS Polska. Akcja bardzo szybko wyszła poza grupę macierzystą, dołączyły do niej czołowe cukrzycowe grupy, m.in. mojacukrzyca.org, FreeStyle Libre Polska, Grupa Nie słodzę, Nightscout Polska oraz serwis cukrzyca.tech. We wszystkich grupach wątek występuje pod wspólną nazwą, wspólnym nagłówkiem graficznym i wspólnym regulaminem. W ciągu pierwszych dwóch dni przekazane zostało 9 pomp insulinowych i trwa finalizacja kolejnych przekazań.

Inicjatywa przekazywania niepotrzebnych już, nieużywanych, a czasami kosmetycznie nadwyrężonych czy uszkodzonych pomp dla potrzebujących tego sprzętu dorosłych diabetyków jest świetnym pomysłem. Dorośli pacjenci nie oczekują ideału, oczekują działającego sprzętu. Wszystko zgodnie z myślą "otrzymałeś - już nie potrzebujesz - przekaż dalej" dajemy pompom insulinowym nowe życie u nowego zadowolonego pacjenta!

Wkrótce po rozpropagowaniu inicjatywy i napływie nowych zgłoszeń zawiązała się Kapituła Akcji składająca się z administratorów głównych grup cukrzycowych oraz diabetologa, który na co dzień pracuje z wykluczoną grupą 26+. Kapituła służy wsparciem merytorycznym, prowadzi weryfikację zgłoszeń od potrzebujących, dba o bezpieczeństwo przyszłego użytkownika wskazując konieczność szkolenia.

Dla przekazujących pompy współpraca z Kapitułą oznacza:
  • pewność, że sprzęt trafi do rzeczywiście potrzebujących,
  • możliwość anonimowego przekazanie pompy,
  • brak konieczności czasowego i emocjonalnego zaangażowania w trudny wybór osoby obdarowanej.
Zgłoszenia pomp do oddania: oddam26plus@gmail.com lub do administratora Twojej grupy na Facebooku. Na ten adres można przekazywać także informacje o chęci przekazania materiałów eksploatacyjnych do pomp. Zebrane materiały będą dodawane do pomp przekazywanych we współpracy z Kapitułą.

Zgłoszenia zapotrzebowania na pompy: przyjme26plus@gmail.com lub w wydzielonym wątku na Twojej grupie na Facebooku.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji! Wspólnie możemy osiągnąć wiele, a zalegające w domach nieużywane pompy insulinowe mają szanse dostać drugie życie i posłużyć jeszcze wielu diabetykom!

Masz starą pompę z refundacji? Oddaj ją w dobre ręce!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~aneri50  IP: 79.185.40.xxx(2019-08-29 14:56:46)
kto odda ""zużytą pompę"" za free,jak można sprzedać na portalach aukcyjnych za cenę prawie nowej. wystarczy tylko dobrze poszukać na pośrednich linkach. wkłucia i dreny?? wystarczy poszukać na allegro i innych portalach,i kupić za cenę jaka płaci diabetyk 26+.czyli za 9 zł sztuka plus 2,70 za pojemnik,,, a często jest to cena o wiele wyższa ,znajomy diabetyk kupił wkłucia do pompy po 20 złotych za sztukę,a musiał to zrobić bo mu brakło wkłuć. Raczej ,ktoś kto kupuje w cenie refundacyjnej wkłucia do pompy ich nie sprzedaje, Wniosek nasuwa sie sam.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Masz starą pompę insulinową z refundacji? Oddaj ją w dobre ręce!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 21 września 2020 r.

Zadaj pytanie on-line