Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wyścig z cukrzycą można wygrać! Team Novo Nordisk na Tour de Pologne

źródło: oprac. własne, dodano: 1 sierpnia 2019 r.

Razem Ścigamy się z CukrzycąNie pozwól, by cukrzyca definiowała kim jesteś. Jeśli widzisz przed sobą górę zacznij się wspinać i walcz o swoje marzenia - przekonują zawodnicy Team'u Novo Nordisk, którzy po raz trzeci wezmą udział w Tour de Pologne. Ta wyjątkowa drużyna kolarska składa się z zawodników z cukrzycą, którzy udowadniają, że mimo choroby, dzięki dostępowi do nowoczesnych terapii, stosowaniu zaleceń lekarza, odpowiedniej profilaktyce oraz ciągłej edukacji diabetologicznej, możliwe jest osiąganie imponujących wyników sportowych.

Team Novo Nordisk to profesjonalna, międzynarodowa drużyna kolarska. Wyniki, jakie odnoszą zawodnicy na szosach całego świata są jednoznacznym dowodem na to, że chorując przewlekle można uprawiać wyczynowy sport i mierzyć się z najlepszymi zawodnikami, odnosząc ponadprzeciętny sukces. W 2018 roku Team Novo Nordisk jedenaście razy znajdował się w pierwszej piątce i aż siedem razy pojawił się na podium.

W tym roku zawodnicy zawitają do licznych krajów w Europie, USA, Środkowym Wschodzie oraz Azji - nie tylko biorąc udział w zawodach, ale także w spotkaniach motywacyjnych. Tylko w 2018 r. zawodnicy Team Novo Nordisk uczestniczyli w ponad 300 wydarzeniach na całym świecie, poświęconych tematyce cukrzycy. Dzięki swojemu zaangażowaniu drużyna "dorobiła się" ponad 8,5 mln fanów tj. więcej, niż wszystkie drużyny World Tour razem wzięte! To kolejny sukces, który zawodnicy wykorzystują, aby na podstawie własnych doświadczeń inspirować, edukować oraz przesuwać horyzonty ludzkich możliwości.

Wyścig z cukrzycą można wygrać!

Dyscyplina w realizacji marzeń

Od samego powstania w 2012 roku społeczną misją Team'u jest inspirowanie osób z cukrzycą, które ze względu na chorobę zrezygnowały z uprawiania sportu bądź obawiają się rozpocząć treningi. Aktywność fizyczna istotnie wpływa na poziom glukozy we krwi i konieczne jest odpowiednie dawkowanie insuliny, by nie doszło do hipoglikemii - zbyt niskiego poziomu cukru we krwi, który grozi utratą przytomności, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. To spore wyzwanie dla osób pragnących uprawiać sport na poziomie profesjonalnym czy nawet amatorskim, dlatego tak wiele osób utożsamia diagnozę z końcem swoich marzeń i ambicji sportowych. Cukrzyca rzeczywiście wymaga wdrożenia codziennego reżimu: przestrzegania zaleceń lekarskich, monitorowania poziomu cukru we krwi oraz stałej profilaktyki obejmującej dietę i zdrowy tryb życia, ale - jak pokazuje Team Novo Nordisk - z marzeń nie trzeba rezygnować!

Razem ścigamy się z cukrzycą!

Start Team'u w 76. Tour de Pologne to doskonała okazja do podjęcia kolejnych działań edukacyjnych w ramach kampanii "Razem ścigamy się z cukrzycą", której jednym z priorytetów jest działanie na rzecz wczesnego wykrywania stanu przedcukrzycowego. Jest to możliwe dzięki prostemu badaniu poziomu glukozy we krwi. Nie zapominajmy, że im szybciej wykryta cukrzyca, tym większa szansa na uniknięcie poważnych powikłań zdrowotnych. Dlatego już 3 sierpnia, w godz. 10.00-18.00, w Krakowie, w miasteczku Tour de Pologne na Błoniach, będzie można nieodpłatnie zbadać poziom glukozy we krwi. Na stoisku kampanii będzie też można podnieść poziom swojej wiedzy nt. cukrzycy oraz samodzielnie wyprodukować zdrowe koktajle. Dla fanów kolarstwa będzie to także okazja, aby spotkać się z zawodnikami Team Novo Nordisk i zaczerpnąć sportowej inspiracji. Tego nie można przegapić!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Wyścig z cukrzycą można wygrać! Team Novo Nordisk na Tour de Pologne
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line