Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Choroba to nie wyrok: specjalny dodatek w Gazecie Wyborczej

źródło: materiał wydawcy, dodano: 16 lipca 2019 r.

Dziś, 16 lipca w Gazecie Wyborczej ukazała się kolejna edycja projektu Wydawnictwa Medical Media Solutions pt.: "Choroba to nie wyrok". Publikacja jest dedykowana trzem bardzo ważnym tematom: polskiej i światowej diabetologii, pacjentom chorym na IPF i środowisku medycznemu, które je diagnozuje a także edukacji na temat jakości życia osób żyjących z HIV.

Projekt powstał dzięki wspaniałemu wsparciu profesor Alicji Wiercińskiej-Drapało, Dariusza Klimczaka prezesa Polskiego Towarzystwa Wspierania Chorych na IPF, dr Katarzyny Lewandowskiej, profesora Edwina Gale oraz profesora Grzegorza Dzidy. W publikacji znajdziecie też głos Beaty Ambroziewicz prezes Polskiej Unii Organizacji Pacjentów oraz Jerzego Magiera autora portalu mojacukrzyca.org, który od 23 lat choruje na cukrzycę typu 1.

Choroba to nie wyrok: specjalny dodatek w Gazecie Wyborczej

CUKRZYCA

Cukrzyca jest jednostką chorobową, w której wiedza pacjenta oraz jego współpraca z lekarzem ma kluczowe znaczenie. Warto przytoczyć stwierdzenie, sformułowane w latach '30 XX w. przez dr Elliotta Joslina - "Pacjent z cukrzycą, który wie więcej o swojej chorobie, żyje dłużej". Do dziś to zdanie nie straciło na aktualności!

Polecamy Waszej uwadze naszą rozmowę z prof. Grzegorzem Dzidą na temat związku cukrzycy z niewydolnością serca, wypowiedź Beaty Ambroziewicz o potrzebie zintegrowanych działań w walce z redukcją powikłań sercowo-naczyniowych, materiał Jurka Magiery o potrzebach pacjentów z cukrzycą typu 1 oraz wywiad z prof. Edwinem Gale o procesie dopasowywania insulinoterapii.

EDUKACJA A JAKOŚĆ ŻYCIA

Polityka zdrowotna HIV w naszym kraju w postaci: punktów anonimowego testowania; powszechnego, bezpłatnego leczenia antyretrowirusowego, dostępnego dla wszystkich zakażonych jest oceniana wzorcowo. Przed jakimi wyzwaniami stoi więc współczesny proces leczenia HIV, jak wygląda ocena jakości życia pacjentów i w jaki sposób powinny być uwzględniane ich potrzeby - odpowiedzi na te pytania znajdziecie w rozmowie z profesor Alicją Wiercińską-Drapało.

POTRZEBA SZYBKIEJ I WŁAŚCIWEJ DIAGNOZY

Idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) należy do dużej grupy chorób śródmiąższowych płuc i jest obecnie chorobą nieuleczalną. Nie jest znana przyczyna wystąpienia tej choroby i to m.in. sprawia, że jest ona dość trudna do rozpoznania. IPF często mylony jest z innymi schorzeniami płuc. Pełne rozpoznanie idiopatycznego włóknienia płuc jest procesem złożonym i wymaga współpracy pulmonologa, radiologa, a niekiedy również patomorfologa. Problematykę IPF podejmuje w publikacji Dariusz Klimczak prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Chorych na IPF wraz dr Katarzyna Lewandowska.

Zapraszamy do lektury, publikacja dostępna jest również TUTAJ (PDF).

Choroba to nie wyrok: specjalny dodatek w Gazecie Wyborczej


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Choroba to nie wyrok: specjalny dodatek w Gazecie Wyborczej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line