Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Podsumowanie projektu Kids and Diabetes in Schools na Podlasiu

źródło: komunikat prasowy, dodano: 29 maja 2019 r.

SanofiW projekcie "Kids and Diabetes in Schools" ("Dzieci i Cukrzyca w szkołach") w województwie podlaskim wzięło udział niemal 50 szkół. Lekcje KiDS na temat cukrzycy typu 1 i profilaktyki cukrzycy typu 2 zostały przeprowadzone w ok. 200 klasach, wysłuchało ich prawie 2000 uczniów. Projekt zainicjowany przez Sanofi Polska był realizowany na Podlasiu przez Białostocki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków we współpracy z miejscowym oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Sanofi.

KiDS to międzynarodowy program edukacyjny na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą, opracowany przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation, IDF) Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Paediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD) w partnerstwie z firmą Sanofi. Inicjatywa ma na celu stworzenie w szkołach bezpiecznego i przyjaznego środowiska, dającego wsparcie dzieciom chorym na cukrzycę. Program zachęca także dzieci i młodzież do wyrabiania zdrowych nawyków już od wczesnego wieku.

Projekt Kids and Diabetes in Schools wyróżniony nagrodą Health Collaboration

Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym inicjatywa ta została wdrożona. W latach 2017-2018 projekt został przeprowadzony na Podkarpaciu, gdzie objął swoim zasięgiem 15 szkół podstawowych w Rzeszowie, 1370 dzieci i ich rodziców, 40 nauczycieli oraz 250 studentów Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podlasie jest drugim regionem, w którym KiDS został wprowadzony w życie.

Podsumowanie projektu Kids and Diabetes in Schools na Podlasiu

Spotkanie podsumowujące efekty programu KiDS prowadzonego na Podlasiu, które odbyło się 22 maja w Restauracji Camelot w Białymstoku, było okazją do zaprezentowania wyników konkursu plastyczno-literackiego zorganizowanego przez Podlaski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków pt.: "Jak mogę pomóc koleżance lub koledze z cukrzycą typu 1". Do konkursu zgłoszonych zostało 51 prac plastycznych i 7 prac literackich. Z uwagi na bardzo wysoką jakość prac konkursowych Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu I miejsca całej szkole, z której nadeszło najwięcej prac o najwyższym poziomie merytorycznym i estetycznym. Zwycięzcą została Szkoła Podstawowa w Obrubnikach. Dzieci z tej placówki pojadą w nagrodę na całodniową wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas spotkania zorganizowano także edukacyjne warsztaty kulinarne dla nauczycieli na temat zdrowego żywienia.

Podsumowanie projektu Kids and Diabetes in Schools na Podlasiu

- Jesteśmy dumni z tego, że zainicjowany w Polsce przez Sanofi program wsparcia dzieci z cukrzycą został uznany przez organizację zrzeszającą osoby chore na cukrzycę, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, za wart rozwijania w innych częściach kraju. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Oddziału Wojewódzkiego PSD w Białymstoku i PFRON, projekt KiDS został wprowadzony w życie w kolejnym regionie Polski. Liczba szkół, które wzięły udział w programie świadczy o tym, jak bardzo tego typu inicjatywy edukacyjne są potrzebne. Jako firma farmaceutyczna odpowiedzialna społecznie staramy się wspierać sektor ochrony zdrowia w zakresie profilaktyki oraz leczenia chorób cywilizacyjnych. Mamy nadzieję, że program KiDS, poprzez popularyzację zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej wśród najmłodszych przyczyni się do zmniejszenia liczby zachorowań na cukrzycę w przyszłości. Czujemy wielką satysfakcję z faktu, że możemy przyczyniać się do dokonywania realnych zmian w życiu Polaków - mówi Elżbieta Janaszkiewicz, Public Affairs Head Sanofi.

Projekt "KiDS Dzieci i Cukrzyca w Szkołach" został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto otrzymał on patronaty miejscowych władz samorządowych i instytucji: Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku. Patronat medialny nad projektem objęła TVP3 Białystok.

Podsumowanie projektu Kids and Diabetes in Schools na Podlasiu

Informacje o programie KiDS

Program KiDS (Kids and Diabetes in Schools, Dzieci i Cukrzyca w Szkołach) na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą został opracowany przez Sanofi we współpracy z Międzynarodową Federacją Diabetologiczną oraz Międzynarodowym Towarzystwem na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Paediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD) w celu wspierania dzieci dotkniętych cukrzycą typu 1 w leczeniu choroby, zwalczania dyskryminacji w środowisku szkolnym oraz budowania świadomości w zakresie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Ta inicjatywa edukacyjna opierająca się na globalnych założeniach KiDS jest skierowana głównie do nauczycieli, pielęgniarek szkolnych i innych pracowników oświaty, dzieci w wieku szkolnym (6-14 lat) oraz ich rodziców.

Projekt jest prowadzony w Brazylii, Egipcie, na Węgrzech, w Indiach, Japonii, Pakistanie, Polsce i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym inicjatywa została wdrożona. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jako że pilotaż projektu został przeprowadzony na Podkarpaciu, otrzymał on także patronaty miejscowych władz samorządowych, oświatowych i zdrowotnych oraz naukowych (Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego i Uniwersytetu Rzeszowskiego) jak również organizacji pacjenckich (Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Podsumowanie projektu Kids and Diabetes in Schools na Podlasiu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line