Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Certyfikat Sweet. Sukces Kliniki Diabetologii Dziecięcej w Katowicach

źródło: info. własna, dodano: 9 kwietnia 2019 r.

Klinika Diabetologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, którą kieruje prof. Przemysława Jarosz-Chobot, otrzymała prestiżowy certyfikat przyznawany najlepszym placówkom na świecie leczącym dzieci chore na cukrzycę. To druga klinika w Polsce, po Klinice Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, której go przyznano.

Certyfikat przyznawany jest ośrodkom, które leczą dzieci i młodych dorosłych pacjentów z cukrzycą według najwyższych światowych standardów. Certyfikat wydawany jest grupę SWEET, europejski oddział Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) oraz International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes (ISPAD). Dotychczas certyfikat otrzymały 64 ośrodki dla dzieci z cukrzycą na całym świecie, w Polsce mamy dwa takie miejsca.

- Jakość leczenia oceniana jest na podstawie wyników naszych pacjentów. Sprawdzane są m.in. odczyty z pamięci glukometrów, pomp insulinowych, wyniki specjalistycznych badań przeprowadzanych podczas kontroli w naszej klinice, a także sposób, w jaki leczymy choroby współtowarzyszące cukrzycy. Dane naszych pacjentów musimy wysyłać do centrali SWEET gdzie oceniają je eksperci. Odwiedzają też naszą klinikę i sprawdzają przestrzeganie procedur tu na miejscu między innymi przeglądając szczegółowo i na wyrywki kartoteki i historie choroby poszczególnych pacjentów - wyjaśnia Gazecie Wyborczej prof. Przemysława Jarosz-Chobot, która kieruje Kliniką Diabetologii Dziecięcej w GCZD.

Sukces Kliniki Diabetologii Dziecięcej w Katowicach

- To z jednej strony wyróżnienie, z drugiej potwierdzenie, że leczymy tak jak najlepsi. Zawsze staraliśmy się tak robić, a teraz mamy potwierdzenie tego w postaci certyfikatu. To zasługa całego zespołu naszej kliniki: lekarzy, pielęgniarek, dietetyków, psychologów i edukatorów diabetologicznych i naszych pacjentów. Wszyscy na to zapracowali - mówi prof. Przemysława Jarosz-Chobot.

Redakcja portalu mojacukrzyca.org serdecznie gratuluje!

Sukces Kliniki Diabetologii Dziecięcej w Katowicach


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Certyfikat Sweet. Sukces Kliniki Diabetologii Dziecięcej w Katowicach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line