Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

LISTA STU 2018: na 35. miejscu prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

źródło: na podstawie danych z Pulsu Medycyny, dodano: 19 lutego 2019 r.

Puls MedycynyZnamy wyniki plebiscytu LISTA STU 2018: rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski zajęli pierwsze miejsca na liście najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia w 2018 r. Wśród wyróżnionych znaleźli się również prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. Wojciech Młynarski, prof. Mieczysław Walczak, prof. Maciej Małecki oraz prof. Małgorzata Myśliwiec.

Od 16 lat "Puls Medycyny" wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od 4 lat także tych, którzy przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. Kandydaci oceniani byli przez kapitułę konkursu w trzech kategoriach: osiągnięcia i dokonania w 2018 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku oraz siła publicznego oddziaływania. Jeżeli juror znalazł się na liście kandydatów, nie mógł przyznawać punktów samemu sobie.

Wyniki najnowszego plebiscytu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 lutego w hotelu Polonia Palace w Warszawie. Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie jury uznało prof. dr. hab. n. med. Mirosława Wielgosia - rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownika I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM, konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii. Za osobę mającego największy wpływ na system ochrony zdrowia jury uznało ministra Łukasza Szumowskiego.

Na liście STU 2018 w kategorii MEDYCYNA na 35. miejscu znalazła się również prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii. Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM w Poznaniu, wiceprezes i prezes elekt Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz na Liście Stu w 2017 roku zajęła 76. miejsce, to wzrost o aż 41 miejsc. Gratulujemy Pani profesor!

Miejsce nr 39 zajmuje prof. dr hab. n. med. Wojciech Młynarski - specjalista pediatrii, onkologii, hematologii dziecięcej, endokrynologii i diabetologii dziecięcej; kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Miejsce nr 42 należy do prof. dr hab. n. med. Mieczysława Walczaka, specjalisty pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej; kierownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, krajowy konsultant w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Miejsce nr 66 zajmuje prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki - specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii, diagnostyki laboratoryjnej, endokrynologii; kierownik Katedry Chorób Metabolicznych UJ Collegium Medicum, dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM, prezes ZG Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Miejsce nr 71 należy do prof. dr hab. n. med. Małgorzaty Myśliwiec - specjalisty pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej; kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, wiceprzewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

LISTA STU 2018: na 35. miejscu prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: LISTA STU 2018: na 35. miejscu prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line