Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Aplikacje na telefon

VivaGuard (dawniej GlucoWell) dla VivaChek Ino Smart

źródło: HAND-PROD, dodano: 18 grudnia 2018 r., aktualizacja: 30 listopada 2020 r.

Firma HAND-PROD wprowadziła na rynek nowość VivaChek Ino Smart - innowacyjny glukometr, który zapewni pełną kontrolę nad cukrzycą dzięki programowi VivaGuard (dawniej GlucoWell)! Glukometr wyposażony jest w system Bluetooth 4.1, dzięki czemu zapewnia szybki i ulepszony transfer danych.

Aplikacja VivaGuard, występuje w dwóch wersjach dla urządzeń z systemami Android (nie starszym niż 4.1) i iOS (nie starszym niż 9.0). Dostępna jest do bezpłatnego pobrania w sklepach App Store lub Google Play.

Pobierz aplikację Pobierz aplikację

GlucoWell dla VivaChek Ino Smart

Łatwa obsługa

 • Aby założyć profil w programie VivaGuard wystarczy podać adres e-mail oraz ustawić hasło + pytanie pomocnicze (w razie gdybyśmy zapomnieli hasła)
 • Mamy możliwość personalizacji: dodanie własnego zdjęcia, parametrów ciała, daty zdiagnozowania cukrzycy itp.
 • Wchodząc w opcję "Moje urządzenie" parujemy program z glukometrem VivaChek Ino Smart

Pełna kontrola

 • Program daje nam możliwość indywidualnego wprowadzenia wyników wraz z dodatkowymi parametrami
 • Możliwość dodawania zdjęć posiłków bądź sportu który uprawialiśmy
 • Możliwość dodania przyjmowanej insuliny (dokładne nazwy) bądź leku na cukrzycę (substancja czynna)
GlucoWell dla VivaChek Ino Smart GlucoWell dla VivaChek Ino Smart GlucoWell dla VivaChek Ino Smart

Analiza i raporty

 • raport kołowy, bądź w formie dzienniczka
 • analiza z 7/14/30/90 dni bądź indywidualnie dobrany okres czasu
 • tworzenie raportu w formie PDF
 • możliwość przesłania raportu e-mailowo
GlucoWell dla VivaChek Ino Smart GlucoWell dla VivaChek Ino Smart

Więcej na www.vivachek.pl

Glukometr VivaChek Ino, VivaChek Ino Smart to bezpieczeństwo, dokładność i nowoczesność w jednym

Systemy do monitorowania glikemii VivaChek Ino oraz VivaChek Ino Smart, to jedne z najdokładniejszych, najbezpieczniejszych glukometrów przeznaczonych dla pacjentów do samodzielnej samokontroli glikemii, które spełniają najnowsze wytyczne ISO 15 197:2015. Co sprawia, że z tych glukometrów mogą korzystać wszyscy, a ograniczenia nie obejmują nawet dzieci i noworodków.

Bezpieczeństwo pomiaru, które gwarantuje glukometr VivaChek Ino i VivaChek Ino Smart warunkowane jest przez kilka bardzo istotnych aspektów, o których nie wszyscy pacjenci wiedzą, chociażby zakres hematokrytu. Dlaczego jest tak ważny w glukometrach? Co to takiego hematokryt? W skrócie hematokryt (HCT) to stosunek ilości erytrocytów do osocza krwi określany w % objętości krwinek w 100 ml krwi, czyli potocznie parametr ten określa gęstość krwi. Aktualne normy hematokrytu dla kobiet wynoszą 37-47 %, dla mężczyzn 42-52%, dla noworodków 44-62%. Poziom hematokrytu jak każdy parametr w morfologii krwi może odbiegać od normy. Obniżony hematokryt może być wynikiem krwotoków, anemii, przewodnienia organizmu, chorób nowotworowych, stanów septycznych. Natomiast podwyższona wartość tego parametru może być wynikiem m.in. odwodnienia, nadkrwistości, oparzeń, niedrożności jelit, biegunek, nadmiernej produkcji krwinek czerwonych. Przesunięcia w normach hematokrytu występują bardzo często, a stwarza to duże ryzyko błędu w ocenie glikemii, w kierunku zarówno jej fałszywego zwiększenia lub zmniejszenia. Niski hematokryt może powodować fałszywie wysoki wynik glikemii, a wysoki hematokryt może powodować fałszywie niski wynik glikemii, dlatego tak ważne jest aby glukometr posiadał jak najszerszy zakres hematokrytu i tak w glukometrze VivaChek Ino oraz VivaChek Ino Smart wynosi on od 20 do 70%. Glukometry VivaChek Ino i VivaChek Ino Smart mogą być bezpiecznie stosowane do pomiarów glikemii nawet u dzieci czy noworodków.

Dokładność i precyzja glukometru ma kluczowe znaczenie w procesie samokontroli i leczenia cukrzycy, dlatego Komisja Europejska wprowadziła zaostrzone normy EN ISO 15 197:2015, które musi spełniać glukometr precyzyjny i dokładny. Nowa norma EN ISO 15197:2015 wymaga, aby 95% wyników pomiaru stężenia glukozy we krwi wykonanych przy użyciu glukometru zawierało się w przedziale obarczonym błędem nie większym niż +/- 15 mg/dl (0,83 mmol/l) w stosunku do pomiaru referencyjnego przy stężeniu glukozy < 100 mg/dl (<5,55 mmol/l) lub +/- 15% przy stężeniu glukozy większym lub równym 100 mg/dl (5,55 mmol/l). Kolejnym założeniem ISO EN 15197:2015 było wprowadzenie bardziej restrykcyjnych norm w zakresie czynników zakłócających pomiar, a jednym z często wskazywanych czynników zakłócających pomiar glikemii jest wartość hematokrytu, o której pisaliśmy powyżej. Dobrej jakości glukometry i paski testowe, spełniające standard ISO muszą uwzględniać wpływ hematokrytu oraz innych czynników potencjalnie wpływających na pomiar. Uprzednio norma ISO wynosiła 10-70%, obecnie jest to 20-60%. Glukometr VivaChek Ino i VivaChek Ino Smart mają zakres hematokrytu od 20 do 70%!

Nowoczesność to kolejny bardzo ważny element, który pozwala w dobie wysoko rozwiniętej technologii na przesyłanie wyników glikemii pacjenta do lekarza prowadzącego, bez obowiązkowej wizyty, co w obecnej dobie pandemii COVID-19 oraz szeroko stosowanych teleporad, pozwala na stałą kontrolę specjalisty nad skutecznym leczeniem diabetyka. Glukometr VivaChek Ino Smart jest to glukometr, który współpracuje z profesjonalną , a jednocześnie ż intuicyjną aplikacją VivaGuard. Glukometr wyposażony jest w system Bluetooth 4.1, co zapewnia szybki transfer danych na smartfony i urządzenia smart. Aplikacja dostępna jest dla urządzeń obsługujących system Android 4.4 oraz iOS 7.0 lub dla ich nowszych wersji. Co daje taka aplikacja? Aplikacja VivaGuard pozwala na stała kontrolę pomiarów uwzględniając przyjmowane leki, dietę czy aktywność fizyczną. Każdy pacjent indywidualnie może ustawić swój profil uwzględniając chociażby rodzaj cukrzycy, rozpoczęcie choroby, masę, wzrost. Jest również miejsce na notatki, dotyczące chociażby oczekujących badań. Proste, czytelne graficzne wykresy, z uwzględnieniem pomiarów przedposiłkowych, poposiłkowych dają obraz zmian stężenia glukozy we krwi. Co ważniejsze takie zestawienie wyników z wybranego przez lekarza okresu pomiarów glikemii każdy pacjent z poziomu swojego urządzenia: tabletu czy telefonu ma możliwość wysłania ich w formacie PDF drogą mailową bez wychodzenia z domu. Prawda, że proste i bezpieczne? Z glukometrem VivaChek Ino Smart cukrzyca jest pod pełną kontrolą.

Więcej na www.vivachek.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Grażyna  IP: 89.69.81.xxx(2018-12-24 14:46:13)
I to ma być nowość ? Co w tym nowego czego jeszcze nie było na rynku ??


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Aplikacje na telefon: VivaGuard (dawniej GlucoWell) dla VivaChek Ino Smart
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line