Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Notatka bezpieczeństwa dot. pilotów do pomp insulinowych MiniMed

źródło: URPL, dodano: 28 września 2018 r.

MedtronicFirma Medtronic informuje w notatce bezpieczeństwa o potencjalnym ryzyku bezpieczeństwa podczas stosowania pilotów MiniMed™ wraz z pompami insulinowymi z serii Medtronic MiniMed™ 508 i Medtronic MiniMed™ Paradigm™. Problem dotyczy użytkowników pilota MiniMed™, model MMT-500 lub MMT-503, do zdalnego podawania bolusa w pompie insulinowej.

Pilot MiniMed™ model MMT-500 lub MMT-503 Medtronic wykorzystujący fale o częstotliwościach radiowych (RF) do komunikacji z pompą insulinową umożliwia zdalne, dyskretne podanie ustalonej dawki insuliny w Państwa pompie insulinowej Medtronic, podczas gdy urządzenie pozostaje ukryte.

Zewnętrzny badacz zidentyfikował potencjalnie wrażliwy punkt używania pilotów do pomp insulinowych MiniMed™ Paradigm™. Jak podaje raport badacza, nieupoważniona osoba znajdująca się w bliskiej odległości od pompy insulinowej może, w czasie podawania bolusa przy użyciu pilota, potencjalnie skopiować sygnał bezprzewodowej transmisji fal o częstotliwościach radiowych (RF) i odtworzyć je ponownie później, powodując nieplanowane podanie bolusa. Dodatkowa nieplanowana dawka insuliny może doprowadzić do stanu zagrożenia życia jakim jest hipoglikemia.

Poniższa lista przedstawia piloty Medtronic oraz kompatybilne z nimi pompy insulinowe podatne na ryzyko.

Notatka bezpieczeństwa dot. pilotów do pomp MiniMed (model MMT-500 lub MMT-503)

Żeby pompa była podatna na zagrożenie, musi wystąpić kilka czynników:
 1. Opcja zdalnego podawania bolusa musi być włączona. Nie jest to ustawienie fabryczne i użytkownik musiałby samodzielnie wybrać tę opcję.
 2. Numer ID pilota użytkownika musi zostać wprowadzony do pompy.
 3. Funkcja Easy Bolus™ (Łatwy Bolus) musi być włączona, a wielkość podawanego bolusa zaprogramowana w pompie.
 4. Nieupoważniona osoba musiałaby znajdować się w bezpośredniej bliskości użytkownika i być wyposażona w sprzęt konieczny do skopiowania aktywowanego sygnału RF w czasie, kiedy użytkownik podaje bolus za pomocą pilota.
 5. Nieupoważniona osoba musiałaby znajdować się w bezpośredniej bliskości użytkownika, żeby odtworzyć sygnały RF w celu zdalnego podania nieplanowanego bolusa.
 6. Użytkownik musiałby zignorować zgłaszane przez pompę alarmy informujące o zdalnym podaniu bolusa.
Zapewnienie bezpieczeństwa stosowania pompy insulinowej

Jeśli są Państwo zaniepokojeni, ale chcą kontynuować korzystanie z wygody, jaką zapewnia pilot, następujące kroki umożliwią zminimalizowanie ryzyka:
 • Należy wyłączyć funkcję Easy Bolus™ (Łatwy Bolus), gdy nie planuje się użycia opcji zdalnego podawania bolusa
 • Prosimy zwracać szczególną uwagę na sygnalizowane przez pompę alarmy, zwłaszcza w przypadku włączonej funkcji Easy Bolus™ (Łatwy Bolus) i niezwłocznie anulować niezamierzone bolusy.
 • Nie należy podłączać pompy do innych urządzeń nieautoryzowanych przez firmę Medtronic
Proszę zwrócić uwagę, że jeśli nigdy nie wprowadzili Państwo ID pilota do swojej pompy i nigdy nie uruchomili opcji Easy Bolus™ (Łatwy Bolus), opisane zagrożenie nie będzie Państwa dotyczyło.

Stosowanie pomp insulinowych MiniMedTM Paradigm™ pozostaje bezpieczne i skuteczne w przypadku terapii cukrzycy, więc zachęcamy Państwa do kontynuowania leczenia i podjęcia kroków zapobiegawczych w razie jakichkolwiek obaw.

Bezpieczeństwo pacjentów jest dla firmy Medtronic priorytetem i dbamy o dostarczanie bezpiecznych i efektywnych terapii, które przechodzą rygorystyczne testy kliniczne, jakościowe, produkcyjne i regulacyjne, żeby nasi klienci mogli być ich pewni. Dziękujemy za czas i uwagę, którą poświęcili Państwo na zapoznanie się z tą ważną notatką bezpieczeństwa.

Jak zawsze, pozostajemy do Państwa dyspozycji. W razie dalszych pytań lub potrzeby dodatkowego wsparcia prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem: 801 080 987 lub 22 46 56 987.

Pełna treść listu do użytkowników pomp insulinowych.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Notatka bezpieczeństwa dot. pilotów do pomp insulinowych MiniMed
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line