Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
O cukrzycy

Jak i gdzie założyć subkonto do zbierania pieniędzy i 1% podatku na leczenie cukrzycy?

źródło: opracowanie własne, dodano: 6 lutego 2018 r., aktualizacja: 3 lutego 2020 r.

Wielokrotnie otrzymujemy pytania o fundacje i towarzystwa, które umożliwiają zbieranie środków i darowizn przeznaczonych na leczenie i rehabilitację związaną z cukrzycą. Prezentujemy wybrane, sprawdzone i polecane przez innych chorych organizacje, które umożliwiają takie zbiórki i zakładają subkonta dla swoich podopiecznych.

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

Podopieczni Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą mają możliwość zakładania indywidualnych subkont, umożliwiających gromadzenie środków pozyskanych w ramach: 1% podatku, indywidualnych darowizn, zbiórek publicznych oraz zbiórek internetowych. Środki zebrane na koncie pozwalają na sfinansowanie wydatków związanych z kosztami diagnostyki, leczenia i rehabilitacji osoby chorej na cukrzycę typ 1. Subkonto może zostać założone dla osoby w każdym wieku, chorującej na cukrzycę typ 1, mieszkającej na terenie Polski lub zagranicą, po dopełnieniu niezbędnych formalności.

Fundacja w pierwszym roku rozliczeniowym przekazuje 70% wpłat pochodzących z 1% na rzecz Podopiecznego, a 30% wpłat zostaje przekazanych na działalność Fundacji. W drugim roku Podopieczny otrzymuje 80% wpłat, a od trzeciego roku rozliczeniowego 90% wpłat. Pełne zdefiniowanie współpracy z Fundacją określone jest w Porozumienie dotyczącym prowadzenia subkonta dla Podopiecznego Fundacji.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
ul. Szpitalna 5/16
00-031 WarszawaTowarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Członkowie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą mają przywilej gromadzenia darowizn na leczenie i rehabilitację na imiennych subkontach. Darowizny te można przekazywać w każdym momencie na ogólnie przyjętych zasadach, niezależnie od innych odpisów i ulg podatkowych. Dotyczy to wszystkich darowizn poza 1 procentem podatku.

Nie dotyczy to wpłat z 1 procenta podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego. Takie wpłaty są przeznaczane na działalność organizacji, czyli dla wszystkich. Towarzystwo informuje, że w przypadku ogólnej formy darowizny, nie z 1 procenta, darczyńca może do wysokości limitu określonego w ustawie odpisać kwotę darowizny o dochodu. Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości gromadzenia środków proszone są o kontakt z Biurem Towarzystwa oraz o wypełnienie i przesłanie wniosku o utworzenie i prowadzenie subkonta.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą
ul. Młyńska 17
44-100 GliwiceFundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"

Subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" umożliwia zbieranie darowizn oraz 1% podatku. Aby założyć subkonto należy przesłać wniosek o założenie subkonta wraz z opisem choroby. Powinna ona zawierać oryginalny podpis kandydata, rodzica lub prawnego opiekuna kandydata oraz dokładny adres zwrotny, a także orzeczenie o niepełnosprawności - kserokopia za zgodność z oryginałem i oświadczenie. W przypadku, gdy kandydat jest pełnoletni, a subkonto zakładają rodzice wymagany jest dokument potwierdzający ich prawo do reprezentowania dziecka.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
Stawnica 33A
77-400 ZłotówFundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" umożliwia założenie subkonta w celu gromadzenia pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Środki mogą pochodzi z indywidualnych wpłat darowizn, zbiórek publicznych oraz wpłaty 1% podatku. Aby założyć subkonto należy przesłać oryginały następujących dokumentów: podanie z prośbą o założenie subkonta, zaświadczenie lekarskie, orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli jest), zaświadczenie o dochodach oraz zdjęcie. Całość wpływów na subkoncie podopiecznego pozostaje do jego dyspozycji. Fundacja nie pobiera żadnej prowizji za prowadzenie subkonta i obsługę księgową prowadzonego rachunku.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5
01-685 WarszawaFundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Subkonto umożliwia przekazanie wpłat (darowizn, smsów charytatywnych i 1% podatku w ramach corocznego zeznania podatkowego od osób fizycznych i firm) dla wybranej osoby, z grona Podopiecznych Fundacji AVALON. To wygodna, prosta i szybka pomoc dla osób niepełnosprawnych i chorych. Jako podopieczny naszej Fundacji możesz sam zdecydować, na jaki cel chcesz wykorzystać otrzymaną pomoc. Subkonto to sposób na proste i bezproblemowe zbieranie pieniędzy na leczenie, transport i swoje własne potrzeby!

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
ul. Domaniewska 50A
02-672 WarszawaJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - O cukrzycy: Jak i gdzie założyć subkonto do zbierania pieniędzy i 1% podatku na leczenie cukrzycy?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line