Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 stycznia 2018 roku?

źródło: informacja własna na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia, dodano: 27 grudnia 2017 r.

Miniterstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 stycznia 2018 roku. Na liście refundacyjnej pojawiła się nowa insulina lispro od firmy Eli Lilly o nazwie Liprolog. Dostępna będzie w opakowaniach po 10 wkładów. Jej cena jest bardzo konkurencyjna. Sprawdź aktualne ceny leków!

Ceny wszystkich insulin pozostają na takim samym poziomie. Nie ma żadnych podwyżek, ani zniżek. Nowością jest insulina o nazwie Liprolog (insulina lispro), która dostępna będzie w cenie 11,10 zł za 10 wkładów do wstrzykiwaczy. Insulina Lispro to nic innego, jak Humalog. Wygląda na to, że firma Eli Lilly postanowiła "wypuścić" nową insulinę (pod nową nazwą), jako odpowiedź na pojawienie się w listopadzie 2017 roku insuliny Insulin Lispro Sanofi (która kosztuje 11,11 zł za 10 jednorazowych penów). Liprolog od lat jest zarejestrowana i stosowana w krajach Unii Europejskiej.

Oznacza to, że od teraz na polskim rynku będziemy mieć trzy insuliny LISPRO: Humalog w cenie 40,21 zł za 5 fiolek, Insulin Lispro Sanofi (insulina biopodobna) w cenie 11,11 zł za 10 fiolek oraz Liprolog w cenie 11,10 zł za 10 fiolek. Jest w czym wybierać? Pewnie! Pamiętać należy, że ewentualną zmianę terapii trzeba uzgodnić z lekarzem prowadzącym.

Ceny pasków testowych do pomiarów cukru we krwi pozostają bez zmian. Nie pojawiła się żadna nowa pozycja. Ceny leków doustnych stosowanych w cukrzycy prezentujemy w tabeli.

Więcej o insulinie Liprolog znajdziesz tutaj.

Liprolog


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 stycznia 2018 roku?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line