Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Magazyn PEN

Wywiad z Jerzym Magierą, autorem strony Moja Cukrzyca

część 1Co było impulsem do stworzenia portalu www.mojacukrzyca.org?

Przygoda z tworzeniem stron WWW zaczęła się w kwietniu 2001 r. Miałem wtedy 15 lat, a na cukrzycę chorowałem od pięciu. Mój brat pokazał mi możliwość zmiany tekstu na stronie WWW. I tak powstała najpierw prymitywna strona testowa, później strona prywatna, która była poświęcona różnym zagadnieniom, w tym także cukrzycy. Z upływem czasu strona przechodziła modyfikacje i wkrótce pojawił się pomysł: likwidacja strony prywatnej i stworzenie odrębnej witryny poświęconej wyłącznie cukrzycy. W ten sposób od trzech lat "Moja Cukrzyca" jest obecna w Internecie. Najważniejsze jest to, że strona jest bardzo często aktualizowana i ciągle przybywa wielu nowych użytkowników. Z jednej strony jestem z tego zadowolony, ale jednocześnie wiem, że oznacza to wzrost liczby zachorowań na cukrzycę.

Jaką rolę ma spełniać portal?

Portal "Moja Cukrzyca" ma charakter informacyjny i skierowany jest przede wszystkim do diabetyków, ich bliskich oraz osób zainteresowanych tą tematyką. Strona oferuje wiele możliwości, m.in.: poznawanie znajomych przez "Klub Cukrzyka" - ponad 450 zapisanych osób, Kartę Cukrzyka - która może się przydać przy utracie przytomności w miejscu publicznym, artykuły z najświeższymi wiadomościami, opowiadania i wiersze napisane przez osoby chore na cukrzycę, opisy penów, glukometrów, pomp insulinowych i insulin. Odwiedzający stronę znajdą tam również forum dyskusyjne i czat - umożliwiające kontakt z innymi cukrzykami, a także mają możliwość zamieszczenia ogłoszeń o sprzedaży, kupnie lub wymianie wszystkiego, co związane z cukrzycą, zadania pytania, uzyskania porady od psychologa, przeczytania komunikatów i pobrania różnych programów przydatnych diabetykom i to nie wszystko... Po prostu trzeba wejść na stronę "Moja Cukrzyca", żeby to wszystko zobaczyć!

Wielu odwiedzających to stali uczestnicy forum. Dlaczego tak chętnie wracają?

Forum "Moja Cukrzyca" służy do wymiany informacji, ale nie jest to wiedza teoretyczna, książkowa. Są to autentyczne przykłady i problemy z życia, jak również doświadczenia chorych osób. Każdy może znaleźć tu wsparcie, pomoc i przyjaciół.

Jakie są Twoim zdaniem największe problemy, z którymi muszą borykać się młodzi ludzie chorujący na cukrzycę?

Jednym z głównych problemów jest stan naszej służby zdrowia. Dla wielu z nas dostęp do lekarzy i podstawowych leków jest utrudniony. Często osoby chore są zmuszone do rezygnacji z zakupu leków, ponieważ koszty przekraczają ich możliwości finansowe. Poważnym problemem jest brak pieniędzy, a raczej wysokie koszty wszystkich nowych urządzeń pomocnych w leczeniu cukrzycy, np. pomp insulinowych, czy nowoczesnych glukometrów. Myślę, że konieczność ciągłej kontroli nad samym sobą jest również bardzo trudna. Czasami chciałbym sobie zrobić "przerwę" od cukrzycy, nawet na jeden dzień. Miło byłoby poczuć, jak to było przed zachorowaniem, kiedy można było jeść właściwie wszystko, nie martwiąc się o poziom cukru. I na koniec problem, który wszyscy staramy się rozwiązać, czyli integracja społeczności cukrzycowej. Jeszcze kilka lat temu cukrzyk z cukrzykiem mógł się spotkać tylko na wykładach, spotkaniach w szpitalu, w uzdrowisku czy na "kolonii cukrzycowej". Teraz, gdy dostęp do Internetu staje się coraz bardziej powszechny, osoby chore mogą spotykać się wirtualnie, komunikować się przez e-mail, programy umożliwiające rozmowy na żywo, czaty i fora dyskusyjne. Możliwa jest szybka wymiana informacji, przekazywanie swoich doświadczeń, ale przede wszystkim istnieje możliwość rozmowy z drugą osobą.

Udało ci się stworzyć wspaniałą stronę, docenianą przez wielu chorych. Jakie będzie kolejne wyzwanie?

Na razie planuję dalszy rozwój strony "Moja Cukrzyca" - wdrażanie nowych możliwości, zgodnie z uwagami otrzymywanymi od stałych bywalców. Mam jedno marzenie związane z tą stroną, a zarazem i z cukrzycą. Chciałbym pewnego pięknego dnia umieścić na stronie newsa, którego tytuł brzmiałby: "Cukrzyca jest całkowicie uleczalna". I właśnie tego leku na cukrzycę, jak również dużo zdrowia życzę wszystkim, którzy borykają się z tą choroba. Pamiętaj - nie jesteś sam! Wejdź na stronę "Moja Cukrzyca". Znajdziesz tu nie tylko dużo przydatnych informacji, ale także mnóstwo osób, które mają ten sam problem co Ty!


Wywiad został zamieszczony na stronie "Moja Cukrzyca" za zgodą Redakcji "Pena"!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~aan 74  IP: 85.28.71.xxx(2007-04-09 18:39:45)
witaj Jurku, od kiedy przypadkowo znalazłam te stronę wracam tu bardzo często, strona ta jest wspaniała, a ilość informacji o cukrzycy to prawdziwy skarb (szczególnie dla mnie), oraz nasze czaty - będę na nich kiedy to tylko możliwe, chętnie też porozmawiam ze wszystkimi zainteresowanymi problemami związanymi z cukrzycą mój nr gg;10828335, pozdrawiam wszystkich czytających i Ciebie Jurku


Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Magazyn PEN: Wywiad z Jerzym Magierą, autorem strony Moja Cukrzyca
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line