Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Jubileuszowe X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne już za nami

źródło: Grupa casusBTL, dodano: 27 listopada 2017 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

18 listopada odbyły się w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower, przy ul. Chłodnej 51, w Warszawie, jubileuszowe X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne - I Forum Nowoczesnego Diabetologa. W tym roku przygotowano wyjątkową konferencję, w zupełnie nowej formule.

Ciekawa tematyka, wybitni wykładowcy, wyjątkowe warsztaty i ogólnopolski charakter spotkania sprawiły, że ubiegła sobota okazała się bardzo udana - sala wypełniona była po brzegi, a uczestnicy nie żałowali spędzonego na wykładach czasu. Dyskusje i komentarze nie ustawały po pierwszej, jubileuszowej sesji na temat "Cukrzyca 10 lat później - czy możemy mówić o postępie?", podczas której, oprócz omówienia nowości w leczeniu cukrzycy i spojrzenia na postęp w medycynie i farmakoterapii, mieli Państwo okazję usłyszeć o nowościach technologicznych wspierających kontrolę cukrzycy.

Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wzbudziła sesja: Nowe technologie w terapii i edukacji diabetologicznej, gdzie w panelu dyskusyjnym zasiedli wybitni eksperci: dr n. med. Andrzej Gawrecki, Anna Śliwińska i Szymon Czapla.

W trakcie ostatniej sesji Nowa filozofia insulinoterapii - TOUJEO w praktyce i teorii, dr Bogumił Wolnik wraz z Panem Albertem Sytą Medical, Team Manager z Sanofi Aventis, przedstawił farmakoterapię stosowaną w diabetologii, w zupełnie nowej odsłonie.

Mocnym punktem konferencji okazały się warsztaty przybliżające uczestnikom obsługę intuicyjnego narzędzia ułatwiającego samokontrolę oraz zaprezentowano dwa innowacyjne systemy do ciągłego monitorowania glikemii: badania poziomu cukru w sposób bezbolesny, dyskretny i bez nakłuwania opuszków palca.

Bardzo dobry, szeroki program naukowy, wysoka frekwencja, pozytywne opinie oraz zaangażowanie uczestników sprawiły, że już dziś możemy śmiało Państwa zaprosić na II Forum Nowoczesnego Diabetologa.

Pełna fotorelacja z wydarzenia, dostępna jest na stronie internetowej: http://wsd.diabetologiaonline.pl
DIABETES INNOVATIONS DAY

18 listopada w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower, przy ul. Chłodnej 51, w Warszawie Grupa casusBTL zorganizowała wydarzenie jakiego w Polsce nie było jeszcze - Diabetes Innovations Day. Liderem merytorycznym projektu został dr n. med. Andrzej Gawrecki - diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W debacie wzięła udział grupa ekspertów innowatorów: lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, inżynierów, pacjentów, zainteresowanych popularyzacją oraz powstawaniem nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy.

"Jesteśmy otoczeni rożnymi informacjami na temat nowych technologii, nowych możliwości dla pacjentów [...] Chcielibyśmy naszym pacjentom w Polsce, dać dostęp, nie tylko do aplikacji, do tego, co polecą im lekarze - czyli do tych narzędzi, które umożliwią im lepszą edukację, lepszą informację, ale chcielibyśmy dążyć do modelu idealnego, i zapewnić również wymianę informacji z ośrodkami, lekarzami, którzy się nimi opiekują." powiedział Adrian Szulczyński, Inicjator projektu i współorganizator spotkania. Prezes Zarządu Grupy casusBTL.


Uczestnicy wzięli udział w opracowaniu koncepcji, dopracowaniu celów i przeanalizowaniu możliwości ogólnopolskiego programu promującego nowoczesne leczenie i kontrolę cukrzycy z wykorzystaniem nowych technologii, który został zainicjowany podczas wydarzenia.

"Teraz możemy połączyć siłę wokół wspólnej idei, która, wierzę w to, może dać wdrożenie, może dać efekty naszej pracy [...] chciałbym, abyśmy wszyscy przeszli do etapu wdrożenia, działania" powiedział dr n.med. Andrzej Gawrecki, lider merytoryczny projektu.

Widząc tak duże zaangażowanie naszych znamienitych Gości, wierzymy, że zainicjowanie programu Nowoczesny diabetolog - Nowoczesny pacjent, pomoże nie jednemu pacjentowi żyć z cukrzycą w komforcie i poczuciu bezpieczeństwa.

Więcej szczegółów i galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej: http://diabetesinnovationsday.plJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Jubileuszowe X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne już za nami
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 20 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line