Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

eUrMOVE Challenge 2017 - Podejmij wyzwanie i żyj aktywnie z cukrzycą!

źródło: organizator akcji, dodano: 20 października 2017 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji eUrMOVE Challenge organizowanej przez International Diabetes Federation Europe i członków grupy młodych działaczy z cukrzycą YOURAH. Akcja ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie świadomości o cukrzycy.

Celem Wyzwania jest zebranie 525 600 minut różnych aktywności, czyli tyle ile mija w ciągu w roku, by pokazać, że należy być aktywnym przez cały rok! Finał przypada 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy.

Aktywność fizyczna jest ważna dla każdego z nas. Celem Wyzwania jest "Aktywny rok dla osób z cukrzycą w Europie", co oznacza 527 040 minut lub 8 784 godzin aktywności fizycznej, wypracowaną przez wszystkich mieszkańców Europy, nie tylko osoby chore na cukrzycę. Uczestnicy Wyzwania powinni być aktywni przynajmniej przez 30 minut 5 razy w tygodniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje przynajmniej 150 minut tygodniowej aktywności fizycznej.

eUrMOVE Challenge 2017 - Podejmij wyzwanie i żyj aktywnie z cukrzycą!

Aby jak najwięcej osób wzięło udział w Wyzwaniu, każda aktywność fizyczna jest dozwolona: bieganie, jazda na rowerze, narty, spacerowanie wspinanie się, pływanie, taniec, judo, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, wioślarstwo, nordic walking i wiele innych. Minuty aktywności należy udostępniać w grupie na Facebooku lub na Instagramie dodając hashtag #eurmove2017. Najbardziej aktywni uczestnicy zostaną wyróżnieni!

Pierwsza edycja Wyzwania zakończyła się wielkim sukcesem - uczestnikom udało się zebrać 14 miesięcy aktywnych minut w ciągu zaledwie miesiąca!

Liczymy na Ciebie, dołącz do Wyzwania!

Grafiki do akcji przygotowała Weronika Kowalska, uczestniczka IDF Europe Youth Leadership Camp 2016, która obecnie pracuje w biurze IDF Europe w Brukseli.

eUrMOVE Challenge 2017 - Podejmij wyzwanie i żyj aktywnie z cukrzycą!

Strony internetowe akcji:

eUrMOVE Challenge 2017 - Podejmij wyzwanie i żyj aktywnie z cukrzycą!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: eUrMOVE Challenge 2017 - Podejmij wyzwanie i żyj aktywnie z cukrzycą!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line