Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 września?

źródło: informacja własna na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia, dodano: 1 września 2017 r.

Miniterstwo Zdrowia

Od 1 września obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Czy są na niej zmiany dla diabetyków? Jak wygląda refundacja Lantusa w cukrzycy typu 2? Sprawdzamy!

Ceny insulin i pasków do glukometrów pozostają bez zmian. Dobre wiadomości są także dla diabetyków z typem 2. Insulina Lantus nadal będzie refundowana w niezmienionym zakresie i cenie! W dniu 31 sierpnia br. kończył się bowiem okres obowiązywania decyzji w sprawie refundacji Lantusa w cukrzycy typu 2. Środowiska pacjenckie apelowały do Ministerstwa Zdrowia o niewycofywanie się z refundacji tego leku. Refundacja została przedłużona na kolejne 3 lata.

Na liście leków refundowanych pojawiły się także nowe paski testowe o nazwie G-BIO. Za opakowanie zawierające 50 sztuk pasków w cukrzycy typu 1 oraz pozostałych typach cukrzycy wymagające co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę oraz terapii cukrzycy za pomocą pompy insulinowej pacjent zapłaci 3,20 zł, natomiast w pozostałych przypadkach opłatność będzie wynosiła 11,01 zł. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że na rynku pojawi się nowy glukometr. Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Tradycyjnie już prezentujemy także tabelę z cenami leków doustnych stosowanych w cukrzycy.
Z mojacukrzyca.org zawsze jesteś na bieżąco!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Dlaczego?  IP: 78.88.61.xxx(2017-09-04 11:28:39)
Tego absolutnie nie da się zrozumieć! Dlaczego ci diabetycy, co muszą wstrzykiwać insulinę 2 X dziennie muszą płacić aż 30% za paski?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Ile zapłacimy za insuliny, paski testowe i leki od 1 września?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line