Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Komunikat dot. zmian na listach leków ref.

z dnia 20.01.2005 r., źródło: www.mz.gov.plMINISTERSTWO ZDROWIA
Biuro Prasy i Promocji


Warszawa 20 stycznia 2005 r.


Komunikat
dotyczący zmian na listach leków refundowanych1. Minister Zdrowia podpisał:

- rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia limitów cen leków i wyrobów medycznych wydawanych świadczeniobiorcom bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub częściową odpłatnością;

- rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia cen urzędowych hurtowych i detalicznych na produkty lecznicze i wyroby medyczne;
w zakresie preparatów insulinowych.

2. Obniżenie ceny nastąpiło w 17 przypadkach: Gensulin N (trzy pozycje lekowe), Gensulin R (trzy pozycje lekowe), Gensulin M (11 pozycji lekowych). Średnia wartość obniżki wynosi ok. 12,- zł za jedno opakowanie, które pokrywa przeciętne miesięczne zapotrzebowanie pacjenta. Skutkiem obniżenia cen jest obniżenie limitu refundacyjnego dla preparatów insulinowych ludzkich i krótkodziałających analogów insulin średnio o 13,- zł.

3. Producenci insulin importowanych w trakcie negocjacji z Ministerstwem Zdrowia nie przyjęli propozycji obniżenia cen ich produktów. W związku z tym może nastąpić podwyższenie kwoty odpłatności przez pacjenta w 52 pozycjach (Actrapid, Humalog, Humulin, Insulatard, Mixtard), jeśli nie będzie dokonana zmiana stosowanego przez pacjenta preparatu insuliny ludzkiej na preparat z ceną mieszczącą się w limicie. Średnia podwyżka kwoty odpłatności w przeliczeniu na jeden produkt wynosić będzie 10,22 zł. Obniżenie dopłaty pacjenta nastąpiło w 3 pozycjach (Gensulin N 40 j.m./ml., Gensulin R 40 j.m./ml., Gensulin M30 40 j.m./ml.).

4. Jednocześnie w dniu 14 stycznia 2005r. w związku z otrzymanymi w ramach konsultacji społecznych uwagami do rozporządzeń refundacyjnych Zespół ds. Gospodarki Lekami podjął uchwałę o umieszczeniu na liście leków refundowanych nowych analogów insulin krótkodziałających (NovoMix30 FlexPen, NovoMix30 Penfill, NovoRapid FlexPen, NovoRapid Penfill). Zmiany te będą wprowadzone w kolejnym projekcie zmian na listach leków refundowanych, którego projekt będzie skierowany do konsultacji społecznych jeszcze w styczniu br.

5. W 2005 r. planowane jest umieszczenie na listach refundacyjnych długodziałających analogów insulin Wymaga to wprowadzenia zmian dotyczących systemu refundacji w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Projekt uwzględniający konieczne zmiany zostanie skierowany do konsultacji społecznych w dniu 20 stycznia br.

6. W dniu 18 stycznia br. zostały skierowane do uzgodnień zewnętrznych projekty zmian rozporządzeń w sprawie limitu cen oraz wykazu wyrobów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi i środków pomocniczych, w wyniku których zestawy infuzyjne do pomp insulinowych będą refundowane dla kobiet w ciąży do wysokości 300 złotych miesięcznie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Komunikat dot. zmian na listach leków ref.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 26 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line