Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Notatka bezpieczeństwa Medtronic dotycząca pomp insulinowych MiniMed 640G

źródło: URPL, dodano: 19 czerwca 2017 r.

W dniu 5 czerwca 2017 roku Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych opublikował notatka bezpieczeństwa firmy Medtronic dotycząca pomp insulinowych MiniMed 640G i chwilowego braku reakcji przycisków. Problem polega na tym, że przyciski pompy insulinowej MiniMed® 640G mogą ulec chwilowemu zablokowaniu, w wyniku czego klawiatura przestaje reagować. Informacja ta nie jest równoznaczna z wycofaniem produktu z rynku i nie ma konieczność zwrotu czy wymiany pompy. Warto jednak zapoznać się z treścią komuniktu.

Przyciski pomp insulinowych MiniMed 640G mogą chwilowo przestać reagować w przypadku gwałtownego wzrostu lub spadku ciśnienia atmosferycznego w otoczeniu, w którym znajduje się pompa. Sytuacja taka może mieć miejsce podczas podróży samolotem, w czasie startu lub lądowania. W większości przypadków może tego nie zauważyć, ponieważ problem ten ustępuje samoistnie.

Jest to bardzo rzadki i chwilowy stan, więc nie należy spodziewać się, że zawsze wystąpi. Jednak aby całkowicie uniknąć tego ryzyka podczas lotu, należy tymczasowo zdjąć zaślepkę baterii podczas startu i lądowania i założyć ją ponownie dopiero wówczas, gdy samolot wyrówna lot na odpowiedniej wysokości.

Pamiętaj: Zaleca się, aby mieć przy sobie dodatkowe baterie oraz być przygotowanym na alternatywny sposób podania insuliny, (zapasowy pen, insulina długo działająca itp.) zwłaszcza podczas podróży, aby zabezpieczyć się przed mało prawdopodobnym zdarzeniem, że pompa nie będzie dostępna.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości może zapoznać się z dokumentem pytań i odpowiedzi znajdującym pod notatką. Można również zawsze zadzwonić pod całodobowy telefon pomocy technicznej firmy Medtronic pod numer 22 46 56 987 lub 801 080 987.

Pełna treść notatki wraz z pytaniami i odpowiedziami do pobrania poniżej.

Notatka bezpieczeństwa Medtronic dotycząca pomp insulinowych MiniMed 640G


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Producent  IP: 46.238.243.xxx(2017-06-19 21:31:00)
Niezły bubel. To zagraża życiu ludzkiemu ale to mało ważne. Najważniesze są zyski koncernów.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Notatka bezpieczeństwa Medtronic dotycząca pomp insulinowych MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line