Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Relacja ze Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Warszawie

źródło: informacja prasowa, dodano: 18 listopada 2016 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Fundacja dla Dzieci z CukrzycąPod hasłem ZMIERZ CUKIER! odbywała się tegoroczna kampania z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Warszawie. W tym roku 14 listopada trwał trzy dni: 12-13-14 listopada wyruszyli w miasto działacze i wolontariusze Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą oraz Zarządu Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

W ramach kampanii można było BEZPŁATNIE wykonać badania profilaktyczne oraz skorzystać ze specjalistycznych porad z zakresu diabetologii i dietetyki oraz wziąć udział w warsztatach dietetycznych i ruchowych.

W sobotę 12 listopada, jak co roku, na warszawskie ulice wyruszył SŁODKI TRAMWAJ, w którym wolontariusze i edukatorzy diabetologiczni FUNDACJI dla DZIECI Z CUKRZYCĄ namawiali mieszkańców Stolicy do skontrolowania poziomu cukru we krwi.

Powodzeniem cieszyli się również emisariusze zdrowej diety: JABŁKA I MARCHEWKI, które pasażerowie naszego tramwaju zajadali ze smakiem. Do pomiaru cukru zachęciliśmy ponad 150 Warszawiaków. Większość osób miała dobre wyniki (normoglikemię). Kilkorgu pasażerom z podwyższonym poziomem cukru (powyżej 150 mg%) udzielono wskazówek dotyczących dalszego postępowania diagnostycznego i informacji o zagrożeniach związanych z zaniedbaniem leczenia cukrzycy. Zdiagnozowaliśmy jedynie jeden przypadek nieleczonej cukrzycy typu II (odczyt glukometru ponad 200 mg%).

Warszawska akcja Fundacji SŁODKI TRAMWAJ realizowana jest w ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę.

W niedzielę 13 listopada kampania prowadzona była w Galeriach Handlowych AUCHAN w Łomiankach i w Piasecznie.

W programie akcji znalazły się:
 • BADANIA przesiewowe: pomiar glikemii i ciśnienia, analiza składu ciała, obliczanie BMI;
 • CUKRZYCA typu 1 i typu 2 - informacja i edukacja diabetologiczna;
 • PORADY PRZEDLEKARSKIE z zakresu diagnostyki i leczenia cukrzycy;
 • WARSZTATY dla małych i dużych: co to znaczy żyć zdrowo?
 • STÓŁ DIETETYCZNY - skomponuj swój zdrowy ulubiony posiłek;
 • RUCH TO ZDROWIE - aktywność fizyczna na Twoją miarę;
 • PROFILAKTYKA cukrzycowa (porady specjalistów): diabetologia, dietetyka, aktywność fizyczna;
 • ATRAKCJE dla najmłodszych;
Nasze stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno starszych, jak i młodszych odwiedzających. Przeprowadzono prawie 700 pomiarów glikemii! Najchętniej cukier mierzyły osoby po 50 roku życia, przy czym zdecydowanie „odważniejsze” były kobiety. Znalazło się również kilku młodych bohaterów, poniżej 12 roku życia. Wszyscy śmiałkowie dostali nagrody: jabłko lub marchewkę, czekoladkę słodzoną stewią do STEWIARNI, a dzieci - balony.

Średnia z 689 pomiarów z 4 glukometrów wyniosła 112 mg%. Niestety wyłapaliśmy kilkanaście osób zagrożonych cukrzycą, z podwyższonym poziomem cukru ok. 150 mg%. Zdiagnozowaliśmy kilka przypadków niezdiagnozowanej cukrzycy typu II (4 osoby z cukrem ponad 200 mg% i jedna 480 mg%). Osoby otrzymały pierwsze porady przedlekarskie dotyczące cukrzycy i zostały poproszone o pilną konsultację diabetologiczną.

W poniedziałek 14 listopada Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą oraz Zarząd Mazowiecki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków prowadziły DNI OTWARTE w swoich siedzibach.

Można było wykonać BADANIA PROFILAKTYCZNE - oznaczyć poziom glukozy we krwi, zbadać ciśnienie oraz skorzystać ze specjalistycznych porad z zakresu diabetologii i dietetyki.

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą wraz z firmą ABBOTT przygotowała również NIESPODZIANKĘ dla swoich słodkich PODOPIECZNYCH. Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą młodzi diabetycy otrzymali BEZPŁATNE zestawy FREESTYLE LIBRE. Radość była wielka, a biuro Fundacji pękało w szwach.

W akcję bardzo aktywnie włączyli się WOLONTARIUSZE Fundacji, PSD, PFED-u, PROSOM-y z zaangażowaniem zachęcając Warszawiaków do wykonania pomiarów cukru, prowadząc edukację diabetologiczną (edukatorzy) i dietetyczną (dietetyczki), prowadząc badania przesiewowe (pielęgniarki diabetologiczne), rozdając broszury informacyjne i numery SZUGARFRIKA-a.

Informacje na temat akcji www.zobaczcukrzyce.pl

Organizator kampanii: Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą, Zarząd Mazowiecki PSD

Partnerzy: PFED, PROSOMA, Diabetycy.eu, Auchan, Metro, Accu-Chek, SzugarFrik, Stewiarnia, BlueSugarCube, Novo Nordisk, mojacukrzyca.org, DiABEtyK

Wszystkim wolontariuszom, firmom i Partnerom, zaangażowanym w akcję bardzo, bardzo dziękujemy! Do zobaczenia za rok.

Dagmara Staniszewska
Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Relacja ze Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Warszawie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line