Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Zdrowie pod Kontrolą z PoZdro! w Lublinie - 19 i 20 listopada

źródło: informacja praowa, dodano: 17 listopada 2016 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Po-zdroPomiar masy i składu ciała, konsultacja dietetyka, Lekcje Multimedialne PoZdro! - tak Fundacja Medicover włącza się w realizowany już od kilku lat projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Badania podstawowej diagnostyki medycznej, edukacja zdrowotna oraz możliwość zostania dawcą szpiku - to wszystko już w najbliższy weekend w Atrium Felicity (sobota, 19 listopada) oraz Galerii Olimp (niedziela, 20 listopada) w Lublinie w godz. 11.00 - 17.00.

Fundacja Medicover po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję "Zdrowie pod Kontrolą" organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W tym roku wszyscy mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych pomiarów masy i składu ciała specjalną wagą do bioimpedancji, zasięgnąć konsultacji specjalisty dietetyka oraz wziąć udział w projekcji Lekcji Multimedialnych PoZdro! na terenie Centrum Handlowego Atrium Felicity (w sobotę, 19 listopada) oraz Galerii Olimp (w niedzielę, 20 listopada). Wydarzenie jest związane z obchodami Światowego Dnia Cukrzycy, w które na terenie Lublina aktywnie włączyli się również organizatorzy Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, podświetlając miasto na niebiesko - kolor, który symbolizuje solidarność w walce z cukrzycą - epidemią XXI wieku.

Zdrowie pod Kontrolą - bezpłatne badania i konsultacje medyczne

- Z największą przyjemnością włączyliśmy się w inicjatywę IFMSA-Poland. Profilaktyka dziś, to zdrowie jutro. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina do skorzystania z szerokiej oferty bezpłatnych badań w najbliższy weekend i zadbania o przyszłość swoją i swoich najbliższych - powiedziała Agnieszka Skowrońska, Koordynator Lokalny Programu PoZdro! w Lublinie.

Pozostałe projekty wchodzące w skład akcji:
 • Serce masz tylko jedno - pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz konsultacja kardiologiczna.
 • Szpital Pluszowego Misia - zabawa edukacyjna dla dzieci.
 • Wyroluj raka - nauka samobadania piersi oraz profilaktyka przeciwnowotworowa.
 • Marrow Hero - informacja o przebiegu procedury transplantacji, zwalczanie krążących stereotypów, rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.
 • Antitobacco - porady i konsultacje jak skutecznie rzucić palenie.
 • Ratowanie na spontanie - szkolenie z podstaw udzielania i pomocy.
 • Movember - edukacja mężczyzn w zakresie wiedzy o nowotworach jąder i prostaty.
Akcja "Zdrowie pod Kontrolą" organizowana jest pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin, Fundacji Diabeciaki, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oraz Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diabetologii dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka.

Zdrowie pod Kontrolą - bezpłatne badania i konsultacje medyczne


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Zdrowie pod Kontrolą z PoZdro! w Lublinie - 19 i 20 listopada
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line