Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

Projekt Nightscout w polskiej wersji językowej

źródło: info. własne na podstawie strony Nightscout, dodano: 6 października 2016 r.

Od kilku dni działa polska wersja językowa projektu Nightscout. Została założona przez rodziców dzieci, które chorują na cukrzycę typu 1, więc doskonale znających potrzeby swoich pociech. Nightscout, to nic innego jak, ciągłe monitorowanie glikemii (CGM) w chmurze. Jest to projekt typu zrób to sam (DIY) organizacji nightscout.info. Umożliwia on dostęp w czasie rzeczywistym do wskazań glikemii z systemów Dexcom G4 CGM, Dexcom G5, Enlite Minimed 640G lub Abbott Freestyle Libre z przeglądarek internetowych za pomocą smartfonów, komputerów, tabletów i SmartWatchy.

Projekt Nightscout w polskiej wersji językowej

Celem projektu jest umożliwienie zdalnego monitorowania poziomu glukozy przy użyciu istniejących urządzeń monitorujących. Ta możliwość jest szczególnie przydatna dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy nie mogą być stale blisko dziecka z cukrzycą. Na przykład, dla taty w biurze, wystarczy, że spojrzy na stronę www, swój telefon lub SmartWatch i będzie widział poziom glikemii swojego cukierka. Czyż to nie wspaniałe?

Normoglikemia to stan, do którego dążymy w codziennej walce z CT1. Nightscout daje nam szansę stawić temu czoło. Dzięki Nightscout nasze dzieci pozostają pod naszą kontrolą, mimo że nie ma nas w pobliżu. Możemy szybciej przewidywać niebezpieczne stany glikemii, co daje nam spokój w tej nierównej walce - czytamy na stronie nightscout.pl.

Jak to działa?

Idea jest dość prosta. Z istniejącego systemu do ciągłego monitorowania glikemii CGM pobierane są dane glikemii i wysyłane do serwera Nightscout, znajdującego się w internecie. Wyniki przedstawiane są w postaci strony internetowej WWW. System Nightscout, poprzez Internet, umożliwia odczyt poziomu glukozy na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu, telefonie, tablecie, komputerze itp. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, aby zobaczyć wskazania glikemii. Można też zaopatrzyć się w zegarek SmartWatch, na którym będziemy obserwować wyniki glikemii. To takie proste.

Projekt Nightscout w polskiej wersji językowej

Dokładny opis uruchomienia systemu, instalacja, wskazówki, porady oraz praktyczne aspekty użytkowania na co dzień monitoringu glikemii CGM w chmurze można znaleźć na polskiej stronie projektu Nightscout - www.nightscout.pl

Po więcej informacji warto także sięgnąć na facebookowe grupy:

Projekt Nightscout w polskiej wersji językowej


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: Projekt Nightscout w polskiej wersji językowej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line