Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
World Diabetes Day 2004

Pierwszy Światowy Marsz

Warszawa, Listopad 2004; Informacja prasowa

14 listopada jest Światowym Dniem Walki z Cukrzycą. W tym roku Światowa Fundacja na Rzecz Walki z Cukrzycą (World Diabetes Foundation – WDF) razem z firmą Novo Nordisk zapraszają ludzi na całym świecie do włączenia się do pierwszego Światowego Marszu. Ten mający trwać 30 minut marsz rozpocznie się 14 listopada o godzinie 11.00 (godz. 10.00 średniego czasu zachodnioeuropejskiego) w 49 krajach równocześnie. W Polsce Partnerem Marszu jest Polskie Stowarzyszenie Diabetyków im. Świętego Łukasza w Bydgoszczy.

Uczestnikami marszu będą ludzie różnych kontynentów, różnych stref czasowych, różnych kręgów kulturowych i religijnych, mieszkańcy 49 krajów na całym świecie. Ta międzynarodowa akcja ma swoich niezawodnych partnerów, są wśród nich: organizacje na rzecz walki z cukrzycą, harcerze, szkoły, lokalne stowarzyszenia. Jednak najważniejszymi jej uczestnikami będą chorzy, ich rodziny i wszyscy ludzie solidaryzujący się w walce z cukrzycą.

Celem Światowego Marszu jest zwiększenie świadomości zagrożenia chorobą oraz zachęcenie ludzi do wysiłku fizycznego, jako jednego z ważnych czynników profilaktyki cukrzycy.

Cukrzyca jest problemem dotyczącym ludzi na całym świecie. Może dotknąć każdego z nas, naszej rodziny i przyjaciół.
Przestrzeganie diety oraz systematyczne ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz wpływają na poprawię jakości życia.
Szczegółowe informacje dotyczące marszu znaleźć można na stronach internetowych:
http://www.globalwalk.info
http://www.worlddiabetesfoundation.org


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - World Diabetes Day 2004: Pierwszy Światowy Marsz
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line