Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Aplikacje na telefon

Aplikacje mobilne dla diabetyków: DiabetesMeter i DietMeter

źródło: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, dodano: 18 listopada 2015 r., aktualizacja: 14 maja 2020 r.

DiabetesMeter - kompleksowe wsparcie w cukrzycy insulinozależnej

DiabetesMeterPo pierwsze glukometr, po drugie pompa insulinowa. Pora uzupełnić listę urządzeń elektronicznych ułatwiających diabetykom zmagania z cukrzycą. Czas na smartfon, fablet, tablet. Czas na praktyczną aplikację mobilną.

Orientacja w potrzebach chorego plus sprawdzona wiedza o żywieniu plus doświadczenie w opracowywaniu wygodnych narzędzi informatycznych. Nareszcie i po polsku, i po angielsku. Nareszcie wiarygodnie. Od BLO-IT oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

Z aplikacji skorzystają osoby leczone:
 • pompą insulinową
 • szybko działającymi analogami insuliny (z wstrzyknięciem insuliny z reguły przed każdym posiłkiem)
 • insuliną krótko działającą oraz insuliną mieszaną (bez wstrzyknięcia insuliny przed niektórymi posiłkami, np. drugim śniadaniem)
DiabetesMeter oferuje następujące funkcjonalności:
 • kalkulator wymienników węglowodanowych (WW) i białkowo-tłuszczowych (WBT) - Użytkownik ma do dyspozycji 250 podstawowych produktów z danymi o wartościach odżywczych; ponadto może ręcznie dołączyć kolejne pozycje lub pobrać je z aplikacji DietMeter
 • analizę historycznych posiłków - aplikacja wyszukuje posiłki o składzie najbardziej zbliżonym do obecnie spożywanego posiłku; Użytkownik może sprawdzić, jakie dawki insuliny wówczas sobie wyznaczał i jakie uzyskiwał rezultaty, tzn. poziomy cukru po posiłku
 • podpowiedzi dotyczące dawkowania insuliny
 • przypomnienia dotyczące wymiany wkłucia (w przypadku używania pompy insulinowej) lub podania leku
 • raporty na potrzeby konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Szukałem rozwiązania, które pozwoli wykonywać codzienne obowiązki pacjenta w sposób szybki i sprawny. Profesjonalne doświadczenie we wdrażaniu aplikacji i systemów informatycznych oraz wsparcie kolegi informatyka zaowocowały pierwszą wersją aplikacji. Postanowiliśmy ją rozwinąć i dostosować do różnych dostępnych urządzeń - smartfonów i tabletów. (...) A moje osobiste inspiracje? Najsilniej motywuje mnie to, że efekt naszych prac okaże się pomocny dla wielu chorych - tak, jak dobrze służy moim własnym zmaganiom z cukrzycą. - mówi autor aplikacji.

Działanie DiabetesMeter opiera się na założeniu, że chory współpracuje z zespołem diabetologicznym. Na przykład parametry wpisywane przez Użytkownika - wskaźnik insulinowrażliwości, wskaźnik Insulina/WW (określający, ile jednostek insuliny kompensuje jeden wymiennik węglowodanowy), wskaźnik Insulina/WBT, (określający, ile jednostek insuliny kompensuje jeden wymiennik białkowo-tłuszczowy), ilość insuliny w bazie - powinny zostać ustalone w porozumieniu ze specjalistą.

Cena: 6,09 zł. Kliknij tutaj, aby pobrać w Google Play

DiabetesMeter

DietMeter - zdrowa dieta dla każdego

DietMeterKuchnia - wszechświat smaków i żywioł. Lecz jeśli dieta ma służyć zdrowiu, lepiej na żywioł nie iść. Bez skrupulatnych obliczeń ani rusz. Węglowodany, tłuszcze, białko, liczby, liczby, liczby. I jeszcze odpowiedni dobór składników. Kiedy groch z kapustą? Czemu figa bez maku? Udokumentowana wiedza o żywieniu tym razem nie na setkach stron, lecz na ekranie telefonu lub tabletu. I po polsku, i po angielsku. Od BLO-IT oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

DietMeter oferuje następujące funkcjonalności:
 • kalkulator wartości odżywczych 840 produktów
 • ponad ćwierć tysiąca użytecznych przepisów. Użytkownik może je przeszukiwać według produktów, by dobrać posiłek do surowców, które akurat posiada
 • porady doświadczonego dietetyka: opisowe oceny dietetyczne produktów, grup produktów, witamin, pierwiastków, a także praktyczne porady dotyczące przygotowywania posiłków
 • raporty o zawartości cholesterolu i laktozy, ładunku energetycznym oraz indeksie glikemicznym poszczególnych produktów.
Użytkownikom DietMeter przypominamy, że skuteczne postępowanie żywieniowe w chorobach i zaburzeniach wymaga konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem. Udzieli on wskazówek, dzięki którym osoba chora zmaksymalizuje korzyści z używania aplikacji.

Cena: 11,99 zł. Kliknij tutaj, aby pobrać w Google Play

DietMeter

Więcej informacji na stronie: www.aplikacje.pzwl.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~dzierlatka  IP: 89.69.182.xxx(2015-11-18 15:57:15)
No cóz, ja mam telefon z Windows Phone, nie skorzystam. Mogliby pomysleć, że android nie jest JEDYNYM systemem na telefonach.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Aplikacje na telefon: Aplikacje mobilne dla diabetyków: DiabetesMeter i DietMeter
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line