Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Lilly Diabetes stworzyła dwa nowoczesne portale dla osób z cukrzycą

źródło: Eli Lilly Polska, dodano: 12 listopada 2015 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Eli Lilly PolskaZ okazji Światowego Dnia Cukrzycy, przypadającego 14 listopada, Lilly Diabetes uruchomiła dwa nowoczesne portale edukacyjne, skierowane do osób z cukrzycą "Edukacja w cukrzycy" i "Magicznie o cukrzycy".

Misją Lilly Diabetes - firmy, która już od prawie 100 lat zaangażowana jest w badania nad cukrzycą - jest zapewnienie pacjentom dłuższego i bardziej komfortowego życia. Stworzenie dwóch internetowych portali edukacyjnych dla osób z cukrzycą jest ważnym krokiem w realizacji tej misji.

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy jest zdrowe odżywianie, niezwykle ważny aspekt codziennych zmagań pacjentów z cukrzycą każdego typu. Zagadnienia związane z odżywianiem stanowią ważną część uruchomionych portali.

Lilly Diabetes stworzyła dwa nowoczesne portale dla osób z cukrzycą

Serwis "Edukacja w cukrzycy" powstał z myślą o osobach z cukrzycą typu 1 i 2. Zawiera cenne informacje na temat choroby, a także uczy, w jaki sposób radzić sobie z cukrzycą, nie rezygnując z codziennych aktywności i zachowując radość życia. Stronę przygotowano we współpracy ze specjalistami z dziedziny diabetologii i dietetyki, którzy podzielili się swoją wiedzą, by wraz z Lilly Diabetes pomóc osobom z cukrzycą oraz ich bliskim. Na stronie znajdziemy zarówno materiały na temat samej choroby, jej typów, objawów i przebiegu oraz terapii insulinowej, jak również liczne porady dotyczące codziennego życia z cukrzycą.

Poszczególne artykuły przypisane zostały do działów tematycznych, co znacznie ułatwia poruszanie się po stronie w poszukiwaniu interesujących treści. W części poradnikowej portalu "Edukacja w cukrzycy" diabetycy znajdą istotne wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, a także aktywności fizycznej i podróżowania. Osoby z cukrzycą nie muszą rezygnować z tych przyjemności i pomimo choroby mogą nadal cieszyć pełnią życia.

Wejdź na www.edukacjawcukrzycy.pl

Lilly Diabetes stworzyła dwa nowoczesne portale dla osób z cukrzycą

Portal "Magicznie o cukrzycy" ma na celu szerzenie wiedzy o chorobie wśród najmłodszych osób z cukrzycą i wśród ich najbliższych. Mamy świadomość, że rodziny żyjące z cukrzycą typu 1 stawiają czoła niezwykłym wyzwaniom, dlatego podejmujemy działania, które pomagają mierzyć się z nimi każdego dnia. Na stronie "Magicznie o cukrzycy" dostępne są informacje o książkach z opowiadaniami, w których występują najpopularniejsi bohaterowie Disneya: Goofy i Myszka Miki, a także małpka Koko. Koko, podobnie, jak śledzące jej przygody maluchy, choruje na cukrzycę typu 1 i pokazuje, jak aktywnie żyć z cukrzycą i cieszyć się dzieciństwem. Oprócz opowiadań, w serwisie internetowym znajduje się także wzmianka o książce kucharskiej, w której rodzice małych diabetyków znajdą propozycje przepisów na dania dopasowane do potrzeb swoich pociech. Wszystkie wymienione na stronie publikacje są dostępne nieodpłatnie w wersji papierowej w ośrodkach zajmujących się leczeniem pacjentów z cukrzyca typu 1 w Polsce.

Na stronie "Magicznie o cukrzycy" można znaleźć aktualną listę placówek wraz z dokładnymi adresami. Serwis "Magicznie o cukrzycy" powstał w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie najmłodszych diabetyków. Wierzymy, że przyczyni się on do poprawy jakości życia małych pacjentów, a rodzicom dostarczy wskazówek, jak rozmawiać z maluchami z cukrzycą. Chcemy pokazać dzieciom z cukrzycą, że tak samo jak ich rówieśnicy mogą się bawić, podróżować, uprawiać sport i w pełni cieszyć się dzieciństwem.

Wejdź na www.magicznieocukrzycy.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Lilly Diabetes stworzyła dwa nowoczesne portale dla osób z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line