Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Opowiadania

Początek choroby...


Badania kontrolne na potrzeby pracy wykonałam w sobotę, w poniedziałek odebrałam wyniki i na widok 680 mg cukru w moczu pomyślałam .. pomyłka !
We wtorek lekarz zakładowy popatrzył na pozostałe wyniki - i zapytał : "Do słoika Pani sikała czy co ??? Trzeba zrobić krew na poziom cukru na czczo i po jedzeniu".
W środe rano zrobiłam badania... a w czwartek świat usunął mi się spod nóg - badania wykazały 250 na czczo i 375 po jedzeniu !
Po telefonie do przychodni rejonowej - pani doktor będzie we wtorek, do innej nie można - podjęłam decyzje o zmianie i przychodni i lekarza. W piątek, w ciągu kilku minut bardzo miła Pani w rejestracji przyjęła mnie jako nowego pacjenta przychodni, zapisała na wizytę, która odbyła się od razu, bez czekania, bez proszenia....
Lekarz stwierdził cukrzycę typu II i skierował do przychodni diabetologicznej podając nazwisko lekarza, który wg niego jest najlepszy. Wszystko znajduje się w jednym kompleksie, więc znów miła pani w innym okienku założyła kartę i tu zaskoczenie - pierwszy wolny termin wizyty u tego lekarza to początek maja! Więc wędrówka na oddział z prośba o rzucenie okiem na wyniki - przemiły doktor dał pastylki i kazal przyjść na właściwą wizytę już w poniedziałek... poszłam, wysłuchałam wszystkiego na temat cukrzycy, dostałam zalecenia odnośnie żywienia, dostałam leki, receptę na paski i termin następnej wizyty już za 3 tygodnie :)
... i tak od KILKU DNI jestem waszym towarzyszem niedoli...

Jutta

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Początek choroby...
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 29 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line