Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Wykaz leków refundowanych i ceny od 1 marca 2015 r.

źródło: info. własne na podstawie Obwieszczenia MZ, dodano: 25 lutego 2015 r.

Miniterstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało obwieszczenie z dnia 20 lutego 2015 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2015 r. Sprawdziliśmy ceny insulin, pasków do glukometrów i doustnych leków stosowanych w cukrzycy. Zobacz, co nas czeka!

Zarówno ceny insulin, jak i pasków do glukometrów nie ulegają zmianie w stosunku do listy z 1 marca 2015 roku. Żaden nowy preparat nie pojawił się na liście, nic też nie zostało z listy leków refundowanych usunięte.

Kilkunastogroszowe zmiany czekają natomiast pacjentów przyjmujących doustne leki cukrzycowe. Aż w 43 przypadkach cena uległa podwyżce (od 0,02 zł do 0,88 zł). Na liście leków refundowanych pojawił się nowy preparat o nazwie Glimepiride Genoptim, w dawce od 1 do 4 mg. Szczegóły w tabeli.

W dalszym ciągu na listach refundacyjnych brak nowoczesnych leków inkretynowych, tak wyczekiwanych przez diabetyków.

Szczegółowe ceny przedstawiono w tabelach, które można pobrać klikając w linki:


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Misiek  IP: 89.68.86.xxx(2015-03-01 22:52:25)
Oj dziennikarze, niepotrzebne to "aż". Znowu nie są to jakieś dramatyczne podwyżki żeby manipulować emocjami. Piszcie rzetelnie i informujcie, a nie od razu straszcie. Nie wiem czy w Polsce uczą takiego dziennikarstwa ale na pewno nie jest ono dobre.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Wykaz leków refundowanych i ceny od 1 marca 2015 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line