Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy i DiabeDance w Nowogardzie

źródło: PSD Koła Nowogard, dodano: 19 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

NowogardTo, co w dniu 14 listopada miało miejsce w Nowogardzie pozwala nam mimo trudności, które niesie z sobą cukrzyca potrzeć w przyszłość w sposób optymistyczny, upewnia nas, że nie jesteśmy sami. W odpowiedzi na nasz apel do czynnego udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy mieszkańcy Nowogardu i okolic w tym również gmin ościennych odpowiedzieli bardzo licznym przybyciem na Plac Wolności w Nowogardzie.

Szacujemy, że było nas w tym dniu około 600 - 700 osób, przetłaczającą większość uczestników DiabeDanceˆ stanowiły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z Nowogardu, była z nami również młodzież z Osiny. Byli z nami także członkowie stowarzyszeń działających w gminie Nowogard, oraz mieszkańcy naszego miasta i jego okolic. Przeprowadzenie tak dużego przedsięwzięcia było możliwe dzięki pomocy udzielonej nam przez Nowogardzki Dom Kultury.

Głównym celem zorganizowanego DiabeDanceˆ było uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na cukrzycę i promowanie aktywności fizycznej, jako jednej z form prewencji cukrzycy u osób zdrowych i skuteczną pomoc w kontrolowaniu cukrzycy u osób chorych.

Kluczowymi działaniami prewencyjnych w kierunku cukrzycy jest przełamywanie barier społeczno administracyjnych poprzez zwiększenie świadomości wśród polskiego społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą cukrzyca, o czynnikach je wywołujących, informowanie o tym, co możemy zrobić w kierunku poprawy komfortu życia chorych z cukrzycą.

W imieniu własnym, zarządu koła oraz wszystkich diabetyków koła Nowogard składam gorące podziękowania dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, instytucją, firmom, lokalnym mediom za pomoc w zorganizowaniu DiabeDanceˆ a w szczególności wszystkim uczestnikom, którzy w tym dniu byli z nami.

Podobnie jak w latach ubiegłych w nocy z 14 na 15 listopada Ratusza Miejskiego został podświetlony na kolor niebieski, w tym roku na niebiesko świeciła również fontanna przy nowogardzkim jeziorze.

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD Koła Nowogard


Więcej zdjęć na stronie: http://www.cukrzycanowogard.lh.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Światowy Dzień Cukrzycy i DiabeDance w Nowogardzie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 24 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line