Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Spotkanie i obchody Dnia Cukrzycy w Kraśniku

źródło: Koło Diabetyków w Tarnogrodzie, dodano: 17 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

TarnogródKoło Powiatowe Diabetyków w Kraśniku w dniu 8 listopada 2014 roku zorganizowało obchody "Dnia Cukrzyka". Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. W Kościele pw. Józefa Robotnika w Kraśniku Fabrycznym. Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do Domu Kultury gdzie prezes diabetyków w Kraśniku pani Maria Kołtun powitała zaproszonych gości.

W spotkaniu uczestniczyli: Pełnomocnik Marszałka Województwa Lubelskiego Piotr Janczarka, Burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, V-ce starosta Jarosław Czerw, Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chabski, Dyrektor Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Romanek, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Jolanta Drąg - Wnuk, Dr diabetolog Elżbieta Potępa, Dr Andrzej Swatowski.

W spotkaniu udział wzięła również delegacja diabetyków z Tarnogrodu z prezesem Władysławem Chodkiewiczem, z Zamościa był prezes Marek Klimek. Była również delegacja Polskiego Związku Niewidomych z V-ce prezesem Henrykiem Drągiem.

Po wystąpieniu prezes Marii Kołtun głos zabierali goście, między innymi prezes Władysław Chodkiewicz z Tarnogrodu, prezes diabetyków w Zamościu oraz włodarze z Kraśnika.

Wszyscy dziękowali za zaproszenie na obchody oraz życzyli wszystkim dużo zdrowia i udanej zabawy. Następie wykład poprowadziła dr Diabetolog Elżbieta Potępa, która mówiła o problemach związanych z cukrzycą na przestrzeni minionych lat. Po wykładzie podano obiad, a kapela wszystkim przygrywała i umilała spotkanie.

Nad całością czuwała prezes Maria Kołtun, a pomagały jej koleżanki z zarządu. Było to bardzo udane spotkanie, a widać było również jak duże jest zaangażowanie władz w Kraśniku w problem związany z cukrzycą. Chciałoby się powiedzieć, dlaczego tego nie ma u nas.

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Tarnogrodzie odbyły się 13 listopada. Na spotkaniu była możliwość wykonania bezpłatnych badań, odbyły się wykłady i występy. Relacja wkrótce.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Spotkanie i obchody Dnia Cukrzycy w Kraśniku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line