Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Wielkie Błękitne koło PoZdro! Fundacji Medicover rozświetliło Warszawę

źródło: Cook Communications, dodano: 14 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Ponad 300 biegaczy, przeszło 1200 przebiegniętych w sumie kilometrów. To bilans Wielkiego Nocnego Biegu Programu PoZdro! Fundacji Medicover, który odbył się w nocy z 13 na 14 listopada na rondzie Dmowskiego w Warszawie. Przez 23 minuty z okazji XXIII Światowego Dnia Cukrzycy, uczestnicy wydarzenia biegali wokół ronda, pokazując swoje wsparcie dla osób chorych na tę chorobę, oraz propagując zdrowy styl życia poprzez aktywność fizyczną, która jest najlepszy lekiem przeciwko cukrzycy typ 2.

Wielki Nocny Bieg Programu PoZdro! Fundacji Medicover był wydarzeniem unikatowym na skalę Polski. Na 23 minuty rondo Dmowskiego w sercu Warszawy zamieniło się w wielkie błękitne koło - międzynarodowy symbol walki z cukrzycą.

Do biegu dołączyli m.in. Sylwia Gruchała, dwukrotna medalistka olimpijska i Oliwier Sowiński, chłopiec, który bierze udział w Programie PoZdro! w Gdyni i wychodzi z grupy ryzyka zachorowania na cukrzycę typu drugiego i inne choroby cywilizacyjne. Bieg poprowadził Kuba Wiśniewski, znany biegacz i trener biegowy.

- Chcieliśmy pokazać, jak ważna w walce z cukrzycą jest profilaktyka. 90% przypadków cukrzycy to cukrzyca typu 2, której można uniknąć m.in. poprzez aktywność fizyczną - powiedział Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover i pomysłodawca Programu PoZdro! - Dlaczego wybraliśmy rondo? Bo sport trzeba uprawiać regularnie, na okrągło!

- Swoim udziałem w biegu chciałem pokazać tym wszystkim, którzy nie wierzą, iż można odmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć się więcej ruszać, że jest to naprawdę możliwe - powiedział Oliwier Sowiński - Trzeba tylko wytrwale pracować nad sobą i nie poddawać się. Odkąd jestem w Programie mam więcej energii i czuję się zdrowszy.

Wielki Nocny Bieg PoZdro! miał także inną wymierną korzyść - inicjatywa wsparła finansowo przedszkole dla dzieci z cukrzycą, Cukierkowo.

Wielki Nocny Charytatywny Bieg PoZdro!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Wielkie Błękitne koło PoZdro! Fundacji Medicover rozświetliło Warszawę
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 24 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line