Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada zatańcz DiabeDance w Warszawie

źródło: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, dodano: 12 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejOgólnopolski Projekt Edukacji Społecznej 2014 Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej jest realizowany w całej Polsce pod honorowym patronatem prof. dr hab. n med. Krzysztofa Strojka - Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diabetologii, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym, Fundacją - "Wstańmy razem. Aktywna rehabilitacja".

Przewodnimi działaniami projektu są edukacja, zwiększenie świadomości wśród polskiego społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą cukrzyca, czynnikach je wywołujących, poprawa komfortu życia pacjentów z cukrzycą, przełamywanie barier, zapobieganie groźnym powikłaniom cukrzycowym, poprzez właściwą kontrolę, wdrożenie zasad zdrowego odżywiania oraz istoty projektu, czyli zwiększenie aktywności fizycznej.

Głównym celem projektu jest uwrażliwienie opinii publicznej na problem, jakim jest rosnąca liczba zachorowań na cukrzycę i promowanie aktywności fizycznej, jako jednej z form prewencji cukrzycy u osób zdrowych i skuteczną pomoc w kontrolowaniu cukrzycy u osób chorych, poprzez zorganizowanie 14 listopada - w dniu Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, DiabeDanceˆ, którego ideą jest zabawa, spontaniczność działania oraz jednoczenie się pokoleń.

Główne wydarzenie odbędzie się w Warszawie na Placu Zamkowym przy Kolumnie Zygmunta, oczywiście o 12.00, 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy. Zapraszamy jednak do udziału w każdym miejscu zarówno przed datą głównego wydarzenia, jak i po niej. Dołączcie do nas, zróbcie zdjęcia, nagrywajcie filmy i przesyłajcie do SED Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej.

Zapraszamy do zabawy. Chcemy zwrócić uwagę jak największej liczbie osób na wyzwania stojące przed nami w związku z rozprzestrzenianiem się cukrzycy. Już 14 listopada, o godz. 12.00, nasi członkowie, pacjenci oraz inne środowiska będą tańczyć DiabeDanceˆ w całej Polsce.


DiabeDance to rodzaj tańca o prostych ruchach i krokach, które mogą wykonać osoby w różnym wieku, z różnych pokoleń, o zróżnicowanej sprawności ruchowej. Jego inspiracją i symbolem są kulki Newtona. Każda z kulek, w przygotowywanej animacji, reprezentuje stowarzyszenie, fundację, instytucje, które będę brały aktywny udział w realizacji projektu.

Wahadło Newtona przedstawia działanie prawa fizyki - prawa zachowania pędu i energii. Gdy jedną kulkę odciągniemy i puścimy, uderzy w pozostałe, a ostatnia kulka odskoczy na prawie taką samą wysokość. Dzieje się tak, ponieważ zderzenia kulek są sprężyste i zostaje zachowana ich energia kinetyczna.

Natomiast w przygotowanym projekcie będziemy zmieniać prawa fizyki, przełamywać stereotypy, bo przekazana pozytywna energia poruszy wszystkich. Towarzyszy nam niebieskie koło. Koło - symbol zjednoczenia w cukrzycy. Dlaczego niebieskie? Kolor ten, jest oficjalnym kolorem Organizacji Narodów Zjednoczonych, co nadaje charakter oficjalny i globalny działaniom wszystkich środowisk podejmujących trud zapobiegania i leczenia cukrzycy oraz jej powikłań.

Pełny opis choreografii znajduje się na stronie www.sed-edu.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: 14 listopada zatańcz DiabeDance w Warszawie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line