Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy dla Polonii rzymskiej już po raz piąty

źródło: Stowarzyszenie Le Rondini, dodano: 5 listopada 2014 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

LeRondiniStowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini oraz Włoskie Stowarzyszenie Diabetyków (AID - Associazione Italiana per la Difesa degli Interessi dei Diabetici:, via Ravenna, 34 Roma. www.assitdiab.it) oraz Kosciół Św. Stanisława, mają przyjemność zaprosić Państwa na obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbędą się 9 listopada br. w godz. 9.00 -13.00 w Auli Jana Pawla II na Via delle Botteghe Oscure w Rzymie.

W ramach obchodów odbędą się bezpłatne:
 • badanie poziomu cukru we krwi (nie trzeba być na czczo) i pomiar ciśnienia tętniczego
 • konsultacje (po włosku) z diabetologiem z l'AID - lek. Sandro Lo Pinto (Diabetologo e Specialista in Scienze dell'Alimentazione) w zakresie prewencji, diagnostyki i leczenia cukrzycy oraz zaleceń żywieniowych.
 • konsultacje (po polsku) z psycholog - Joanną Okulską - godz. 11.00 - 13.00 (należy zamówić telefonicznie - 3897875133. Psychologiczne aspekty cukrzycy - dla osób chorych na cukrzycę, dla rodzin (w których jest osoba chora) i dla osób pracujących z osobą chorą na cukrzycę.
Pamiętajmy, że jednorazowy, kapilarny pomiar cukru, nawet jeśli wynik jest prawidłowy, nie oznacza "jestem zdrowa/y, nie mam cukrzycy": Głównym celem obchodów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobów leczenia choroby i powikłań związanych z nią oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Patronat medialny: "Nasz Świat" - dwutygodnik informacyjny dla Polaków we Włoszech i portal internetowy oraz "Moja Bancarella" - polonijny portal internetowy w Italii.

Sponsorami Dnia Cukrzycy są:
 • SALBEA - JASKINIA SOLNA Pani Beaty Skrzypek i Tamary Bronickiej. Via Nocera Umbra, 94 (Furio Camillo) Tel. 06 78147250
 • SKLEP POLSKI "U MICHAŁA" Państwa Doroty i Michała Zalewskich, Viale Trastevere, 233. Tel 340 724 8203.
Zwracamy się ponownie do Polonii włoskiej z prośbą o pomoc w dofinansowaniu pobytu na koloniach edukacyjnych (w 2015 r.), dla jednego dziecka z cukrzycą, którego rodzina znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Wyjazd jest okazją do nabrania pewności siebie, pogłębienia wiedzy w zakresie samokontroli i usamodzielnienia się. Edukacja jest niezbędnym elementem skutecznego leczenia oraz kluczową metodą zapobiegania groźnym powikłaniom. Prosimy o dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą im. Prof. dr hab. Bronisława Niewiedzioła w Lublinie: Bank Pekao S.A. III O/Lublin 03 1240 2382 1111 0000 3895 1688.

Iwona Bigos - Stowarzyszenie Le Rondini
Tel. 3897875133
E-mail: infolerondini@libero.it


Światowy Dzień Cukrzycy dla Polonii rzymskiej już po raz piąty

Światowy Dzień Cukrzycy dla Polonii rzymskiej już po raz piąty


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Światowy Dzień Cukrzycy dla Polonii rzymskiej już po raz piąty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 24 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line