Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą

źródło: Rynek Zdrowia (24.09.14), 30 września 2014 r.

Rynek ZdrowiaResort zdrowia we współpracy z wojewodami chce organizować szkolenia dla pracowników przedszkoli dotyczące cukrzycy u dzieci. Szkolenie kierowane do dyrektorów przedszkoli i wychowawców, ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy pracowników na temat cukrzycy oraz możliwości wspierania dziecka w realizacji obowiązków edukacyjnych.

- Dostrzegając potrzebę podjęcia działań w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa pobytu dzieci z cukrzycą w przedszkolach, minister zdrowia 1 września 2014 r. skierował do wojewodów propozycję współpracy przy realizacji zadania pn.: "Opieka nad dzieckiem z cukrzycą - szkolenie dla pracowników przedszkoli" - informuje portal rynekzdrowia.pl Krzysztof Bąk rzecznik prasowy resortu zdrowia.

Jak tłumaczy Krzysztof Bąk rzecznik prasowy resortu zdrowia, szkolenie kierowane do dyrektorów przedszkoli i wychowawców, ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy pracowników na temat cukrzycy oraz możliwości wspierania dziecka w realizacji obowiązków edukacyjnych. Jednodniowe szkolenie w poszczególnych województwach będzie prowadzone przez lekarzy specjalistów w dziedzinie diabetologii dziecięcej.

- Lekarze ci posiadają największe doświadczenie w prowadzeniu edukacji zdrowotnej skierowanej do osób, które nie pracują w ochronie zdrowia - szczególnie do rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą - wyjaśnia rzecznik ministerstwa.

Szkolenia, zaplanowane na październik i listopad bieżącego roku, realizowane będą w formie wykładów i obejmą następujące tematy:
 1. podstawowe wiadomości o cukrzycy u dzieci i młodzieży;

 2. metody i zasady leczenia - insulinoterapia, dieta, aktywność fizyczna;

 3. powikłania cukrzycy - przyczyny, rozpoznanie, postępowanie;

 4. problemy psychologiczne dziecka chorego na cukrzycę oraz metody wsparcia;

 5. zasady współpracy z rodziną dziecka i pracownikami ochrony zdrowia.
Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Resort zdrowia chce zadbać o przedszkolaków z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line