Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Opowiadania

Mam w życiu szczęście


Cieszyłam się bardzo. Zawsze ważyłam kilka kilogramów za dużo i nagle stałam się wysoką, smukłą dziewczyną. Niepokoiło mnie tylko to, że ciągle chciało mi się pić i coraz częściej byłam zmęczona. Cóż, zaczęło się lato i myślałam, że to wina upałów.
Skończyłam właśnie drugi rok studiów. Chciałam odreagować stresy egzaminacyjne i sięgnęłam po kryminały medyczne. Bohaterami jednej z książek było małżeństwo lekarzy. Żona od dzieciństwa chorowała na cukrzycę. Jak każda para mieli swoje lepsze i gorsze dni, problemy osobiste i zawodowe. Nie będę jednak ich opisywać.
Obok głównego wątku przez książkę przewijało się też dzieciństwo kobiety i początki choroby. Objawy opisane przez autora przypominały to co działo się ze mną. Nie chciałam w to wierzyć, ale postanowiłam zrobić sobie wszystkie badania. Moje obawy okazały się prawdą! Poziom 298 przed śniadaniem. Nie wierzyłam, dalej nie wierzyłam! Robiłam kolejne badania i nie chciałam iść do szpitala. Na zawsze zapamiętałam twarz mojej mamy, kiedy powiedziałam, że jestem chora na cukrzycę. Płakała ona, płakałam ja. Spod oczu schodziła mi skóra.
Poszłam do szpitala i usłyszałam od pani pielęgniarki, że do końca życia będę robiła sobie zastrzyki. Chciałam umrzeć. W szpitalu spędziłam 17 dni. A potem zaczęła się moja walka z całym światem i nieustanne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie "Dlaczego ja?!" Skąd taka kara, przecież było tylu innych ludzi. Miałam tyle planów, marzeń, tyle życia przed sobą.
Dlaczego?
Zbliżało się rozpoczęcie roku, nie chciałam wrócić na studia, z nikim się nie spotykałam. W domu wszyscy schodzili mi z drogi. Byłam nieznośna. Moim ulubionym zajęciem było zamykanie się w pokoju ze słoikiem konfitur, tylko po to aby innym dokuczyć. Nie lubię konfitur. Wiem, byłam okropna. Bardzo tego żałuję i bardzo się wstydzę.
Długo trwało zanim pogodziłam się z tym, że jestem chora. Dziś mam prawie 26 lat i już 6 lat żyję z cukrzycą. Moja pielęgniarka mówi, że cukrzyca to tak jak mąż - trzeba ją kochać i o nią dbać. Dzięki ludziom, którzy byli zawsze koło mnie jestem jak jestem. Dzięki moim rodzicom, siostrze, przyjaciołom i lekarzom. Najwięcej zawdzięczam mojej mamie, która przekonała mnie do tego żebym skończyła studia i nie poddawała się, chociaż wiem, że jej samej było bardzo ciężko. Udało się.
Może w końcu mama też uwierzyła, że mnie już nie jest tak źle. Kilka miesięcy temu oglądałyśmy w telewizji program o osobach niepełnosprawnych. Dziewczyna na wózku inwalidzkim śpiewała piosenkę E.Geppert "ja się nie skarżę na swój los, potulna jestem jak baranek ...". Przytuliłam się mocno do mamy i płakałam. Zrozumiałam wtedy, że mam w życiu dużo szczęścia.

Grażyna

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Marysia  IP: 83.7.162.xxx(2013-05-06 19:07:55)
Przeczytałam uważnie twoje opowiadanie i stwierdzam ,że jest szczere i masz rzeczywiście szczęście ,nie masz powodu się martwić ,jesteś młoda i wykształcona i masz wokół siebie życzliwe osoby . Nie wstydź się że ją masz ,bo przez to jesteś ciekawsza . Ja też byłam zagubiona , ale się odbilam od dna i uważam ,że przez tą inność lepiej rozumię życie i otaczający mnie świat . Głowa do góry ja z tą słodyczą żyję już 20 lat .


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Mam w życiu szczęście
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 21 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line