Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Spotkania słodkich

Ogólnopolski Zjazd Młodzieży z Cukrzycą - Lublin 2004

tekst i zdjęcia: Jerzy MagieraW dniach 27 - 29 sierpnia br. miałem przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskim Zjeździe Młodzieży z Cukrzycą - Lublin 2004 zorganizowanym przez lubelski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Honorowym Patronem imprezy był Wojewoda Lubelski Pan Andrzej Kurowski. Spotkanie młodych diabetyków (wiek między 16 - 30 lat, choć byli i rodzice z małymi dziećmi) dało wspaniałą okazję do nawiązanie kontaktów, rozmowy, wymiany doświadczeń z osobami, które mają takie same problemy jak każdy z nas. Gośćmi specjalnymi byli członkowie Zarządu Głównego PSD wraz z Panem Prezesem Andrzejem Baumanem.

Zjazd trwał trzy dni. Uczestnicy Zjazdu (ponad 80-osobowa grupa) mieli okazję poznać historię Lublina, zwiedzić Stare Miasto i Starówkę. Wieczorem zostało zorganizowane ognisko integracyjne w Centrum Folkloru "Marzanna" w Niedrzwicy Kościelnej. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych. Było bardzo sympatycznie, miło, tanecznie i wesoło.

W drugim dniu dla uczestników Zjazdu został przygotowany cykl wykładów dotyczących cukrzycy, sposobów leczenia i nowości w dziedzinie diabetologii. Konferencję popularnonaukową otworzył Pan Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Andrzej Bauman i Pani Barbara Polikorska - Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSD w Lublinie. Wykłady prowadzili prof. dr hab. n. med. Jerzy Łopatyński - "Człowiek z cukrzycą w rodzinie i społeczeństwie", prof. dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski - "Cukrzyca chorobą cywilizacyjną XXI wieku", prof. dr hab. n. med. Leszek Szewczyk - "Cukrzyca typu I - najnowsze osiągnięcia diabetologii", dr. n. med. Janusz Krzymień - "Wpływ jakości insuliny na efekty leczenia cukrzycy", Michał Burdziński - "Jak pompa insulinowa wpływa na jakość życia". Swoje stoiska miały firmy produkujące peny, glukometry, insuliny, pompy insulinowe dla diabetyków. Każda z osób miała okazję dogłębnie zapoznać się z ich ofertą, jak również dostać gadżety reklamowe (m.in. długopisy, dzienniczki samokontroli, opisy diet). Była również możliwość zbadania poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Po obiedzie autokarami udaliśmy się do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Piękno tego miejsca zachwyciło niejednego z uczestników Zjazdu. Wieczorem w Hali Sportowej Politechniki Lubelskiej odbył się mecz lubelscy lekarze kontra młodzi diabetycy. Niestety "cukierki" przegrały. O wyniku nie wspomnę :-). Trzeciego dnia po śniadaniu nastąpiło pożegnanie uczestników przez Panią Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSD w Lublinie Barbarę Polikarską i Pana Prezesa ZG PSD Andrzeja Baumana, po czym każdy z uczestników udał się w swoją stronę...

Jednym z głównych celów Zjazdu było powołanie "Rady Młodych Diabetyków" działającej przy ZG PSD. Do głównych celów Rady należy m.in. reprezentowanie młodych diabetyków, organizowanie i prowadzenie edukacji diabetologicznej, integracja środowiska Młodych Diabetyków, udzielanie pomocy prawnej i psychologicznej, dbanie o rozwój i wizerunek Stowarzyszenia. Został wybrany Zarząd Rady składający się z 7 członków. (więcej tutaj).

Chciałbym gorąco podziękować organizatorom za tak wspaniały Zjazd. Takich spotkań potrzeba zdecydowanie więcej!! W szczególności dziękuję Łukaszowi Walczyńskiemu ("Lalon"), który był głównym organizatorem Zjazdu i poświęcił mnóstwo czasu i wysiłku na jego przygotowanie. Gorąco pozdrawiam osoby, które piszą na Forum Moja Cukrzyca i które miałem przyjemność poznać w Lublinie: Anię z Poznania, Alicję z Hrubieszowa. Piotrka z Sieradza i Karolinę z Częstochowy. Pozdrawiam również osoby, z którymi spędziłem wiele miłych chwil: Tomka J., Krzysztofa, Jurka, Pawła "Tofika", Michała "Wilka".

Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa na temat strony internetowej "Moja Cukrzyca". Dzięki temu wiem, że to co robię jest potrzebne i pomaga, choćby w małym stopniu, rozwiązać problemy diabetyków.

Na koniec pragnę jeszcze raz podziękować organizatorom Zjazdu i gorąco zachęcić wszystkich cukrzyków... nie kryjcie się z cukrzycą, mówcie o niej, niech społeczeństwo polskie wie, co to za choroba i jak nam ewentualnie kiedyś pomóc!

Jerzy Magiera
Admin strony "Moja Cukrzyca"


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Spotkania słodkich: Ogólnopolski Zjazd Młodzieży z Cukrzycą - Lublin 2004
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line