Moje Leczenie to aplikacja na iPhone i Android, która pozwala w intuicyjny sposób szybko wprowadzić nawet najbardziej skomplikowaną receptę do telefonu, przypomina o zaplanowanych dawkach oraz pokazuje w jakim stopniu jesteśmy zgodni z naszą terapią. Jest to projekt niekomercyjny. Bez reklam. Bez sponsorów.
Najnowsza propozycja mobilna agencji Connectmedica oferuje pacjentom zupełnie nową formę kontroli nad przebiegiem leczenia. Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach. Dodatkowo do kalendarza możemy wprowadzać terminy wizyt lekarskich i badań.
Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja "udostępniania". Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.
Aż 40% Polaków nie przestrzega zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leków (GSK Polonia 2009). Tylko 65% Polaków przyjmuje wszystkie zalecone dawki. 6 mld złotych to koszt bezpośrednich następstw nieprawidłowego przyjmowania leków w budżecie NFZ. 25 mln Polaków choruje na co najmniej 1 chorobę przewlekłą wymagającą stałego przyjmowania leków (Pentor Research). |
Twórcy nie wykluczają, że ten moduł zostanie w przyszłości rozbudowany tak, aby mógł się stać elementem wirtualnej karty pacjenta. - Chcemy, aby szpitale i przychodnie były przygotowane i wyposażone w nowoczesne narzędzie umożliwiające zdalne monitorowanie przebiegu terapii pacjenta - tłumaczy Igor Gnot, prezes Connectmedica i pomysłodawca aplikacji. - W ten sposób leczenie będzie mogło przynosić maksymalnie dobre skutki i dostarczać wystarczających wniosków do modyfikacji kolejnych etapów - kontynuuje i podkreśla, że "Moje Leczenie" jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują suplementy diety.
"Tą aplikację która każdy z nas powinien mieć w telefonie. Korzystając z niej szybko zauważymy, iż stosowanie się do zaleceń lekarza nie jest do końca takie proste" - mówi Igor Gnot.
Prezentujemy krótki film demonstrujący "jak skutecznie stosować leki wykorzystując aplikację Moje Leczenie". Aplikacja przypomni o lekach i zmotywuje do leczenia się zgodnie z zaleceniami lekarza. Pobierz bezpłatnie i bez reklam na telefony Android i iPhone
Więcej informacji oraz możliwość pobrania aplikacji: www.moje-leczenie.pl.