Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Wykaz leków refundowanych i ceny od 1 marca 2014 r.

źródło: info. własne na podstawie Obwieszczenia Ministra Zdrowia, dodano: 28 lutego 2014 r.

Miniterstwo ZdrowiaW dniu 24 lutego 2014 roku pojawiło się Obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2014 r. Ceny insulin w stosunku do listy z 1 stycznia 2014 roku pozostają bez zmian. Drobne zmiany dotyczą natomiast cen pasków testowych i wybranych leków doustnych.

Z listy refundacyjnej obowiązującej od 1 marca 2014 roku zniknęły dwa rodzaje pasków: Glucocard II oraz Optium Omega. Oznacza to tyle, że użytkownicy tych glukometrów będą musieli zmienić glukometr na inny, aby w dalszym ciągu kupować w aptece refundowane paski. Na liście pojawiły się nowe paski o nazwie Superior - w cenie 3,20 zł dla diabetyków z typem 1 (lub cukrzycy wymagające co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny) i 11,90 zł dla diabetyków z pozostałymi typami cukrzycy.

W przypadku diabetyków z cukrzycą typu 1 (lub cukrzycy wymagające co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny) obniżce uległy ceny pasków do Optium Xido o 2,31 zł, One Touch Horizon o 1,75 zł, Evercare o 1,29 zł, a także Accu-Chek Active i Accu-Chek Go o 0,83 zł za opakowanie. Natomiast aż 10 rodzajów testów paskowych podrożeje o 52 grosze za opakowanie. Szczegóły w tabeli.

Natomiast dla diabetyków z pozostałymi typami cukrzycy najbardziej potaniały paski do Optium Xido o 2,49 zł za opakowanie, One Touch Horizon o 1,93 zł, Evercare o 1,47 zł oraz paski do Accu-Chek Active i Accu-Chek Go o 1,01 zł za opakowanie. Ceny pozostałych opakowań pasków uległy obniżce o 2 lub 3 grosze, a także w niektórych przypadkach podwyżce o 33 lub 34 grosze. Szczegóły w tabeli.

Ceny doustnych leków stosowane w cukrzycy w większości przypadków nie ulegają zmianie. Zmieniły się nieco ceny leków: Amaryl, Glitoprel, Symglic oraz Metformax SR 500.

Pełna treść Obwieszczenia dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Tabelka z cenami insulin (pdf) - kliknij, aby powiększyćTabelka z cenami pasków do glukometrów (pdf) - kliknij, aby powiększyćTabelka z cenami doustnych leków przeciwcukrzycowych (pdf) - kliknij, aby powiększyćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Wykaz leków refundowanych i ceny od 1 marca 2014 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line